Sześciu piłkarzy FK Orenburg zarażonych koronawirusem

Piłka nożna
Sześciu piłkarzy FK Orenburg zarażonych koronawirusem
fot. PAP
Sześciu piłkarzy i dwóch pracowników FK Orenburg miało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Sześciu piłkarzy i dwóch pracowników FK Orenburg miało pozytywny wynik testu na koronawirusa. Wcześniej zainfekowany został m.in. Sebastian Szymański z innej drużyny rosyjskiej ekstraklasy – Dynamo Moskwa.

W czwartek miejscowe media podały informację o licznych przypadkach zachorowań w klubie z Orenburga. Okazało się, że chodzi o sześciu zawodników i dwóch pracowników. Szef ligi Siergiej Priadkin przekazał w oświadczeniu, że zachorowania ujawniono podczas rutynowych testów. Nie sprecyzował jednak, czy wszyscy przebywają w izolacji i czy wykazują objawy.

 

Z kolei FK Orenburg poinformował, że wszyscy mieli negatywne rezultaty testów przed niedzielnym spotkaniem z drużyną Grzegorza Krychowiaka i Macieja Rybusa – Lokomotiwem Moskwa (0:1).

 

Na razie nie wiadomo, czy odbędzie się sobotni mecz Orenburga z FK Krasnodar. Ten drugi zespół ma już jedno spotkanie przełożone na rezerwowy termin 19 lipca – z Dynamem Moskwa. Zainfekowany bowiem został reprezentant Polski Szymański i dwóch innych graczy stołecznego klubu: Kameruńczyk Clinton N'Jie i doświadczony reprezentant Burkina Faso Charles Kabore.

 

Wcześniej co najmniej jeden potwierdzony lub podejrzewany przypadek koronawirusa zarejestrowano w takich klubach, jak FK Rostow i FK Ufa.

 

Liga rosyjska zaledwie kilka dni temu wznowiła rozgrywki w czasie pandemii koronawirusa, a już jest mnóstwo chaosu. FK Rostów zmuszony został wystawić młodzieżowy skład z FK Soczi i przegrał aż 1:10. Ekipa z Rostowa miała całą pierwszą drużynę w kwarantannie, z kolei przeciwnicy odmówili przełożenia meczu, stąd bardzo wysoki wynik.

 

W tabeli prowadzi Zenit Sankt Petersburg, który o dziewięć punktów wyprzedza Lokomotiw.

 

Raport dotyczący koronawirusa TUTAJ

 

Raport dotyczący koronawirusa w sporcie TUTAJ

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze