Wisła Kraków będzie miała nowego dyrektora sportowego? To pracownik Arsenalu

Piłka nożna
Wisła Kraków będzie miała nowego dyrektora sportowego? To pracownik Arsenalu
fot. Cyfrasport

Od roku na stanowisku dyrektora sportowego w Wiśle Kraków jest wakat. Wówczas z posady dyrektorskiej ustąpił legendarny zawodnik "Białej Gwiazdy" Arkadiusz Głowacki. Jak wynika z informacji przekazanych przez WP SportweFakty, nowym dyrektorem sportowym Wisły może zostać pracownik Arsenalu - Tomasz Pasieczny.

Pasieczny od sierpnia 2014 roku pracuje w roli skauta w Arsenalu. Polak jest rezydentem londyńskiego klubu w Europie Środkowej i Wschodniej. Szuka talentów w naszym kraju oraz w Czechach, Rosji, a także na Ukrainie i Słowacji. To właśnie kandydat na nowego dyrektora sportowego Wisły, polecił Krystiana Bielika "Kanonierom", którzy w zeszłym roku sprzedali go do Derby County.

 

Ponadto Pasieczny pracował także w roli skauta w West Bromwich Albion w latach 2009-2011 i 2013-2014. Przez dziesięć miesięcy pełnił także funkcję dyrektora sportowego w Cracovii (od lipca 2012 do kwietnia 2013 roku).

 

Zmiany z Wiśle. Błaszczykowski w Radzie Nadzorczej

 

34-letni skaut Arsenalu jest niezwykle wykształconym człowiekiem. Ukończył studia FIFA Master prowadzone wspólnie przez uniwersytety w Leicester, Mediolanie i Neuchatel pod enigmą FIFA.

 

Wisła od roku pozostaje bez aktywnego dyrektora sportowego. Z objęciem tego prestiżowego stanowiska łączono kilka osób, ale koniec końców od roku krakowski klub nie ma pracownika pełniącego tę ważną rolę. Ostatnim dyrektorem sportowym był Głowacki, który zrezygnował z posady w czerwcu 2019 roku na rzecz pracy na innej dyrektorskiej posadzie. Legendarny zawodnik "Białej Gwiazdy" został dyrektorem działu skautingu.

A.J., Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie