Babilon MMA 14: Wyniki gali i skróty walk

Sporty walki
Paweł "Plastinho" Pawlak pokonał Filipa Tomczaka.

W walce wieczoru Babilon MMA 14 Paweł "Plastinho" Pawlak (16-4-1, 9 KO, 3 Sub) pokonał Filipa Tomczaka (7-2, 2 KO, 5 Sub) przez TKO. Łodzianin zdominował rywala od początki starcia, co poskutkowało przerwaniem pojedynku w trzeciej rundzie. Imponujące zwycięstwa odnieśli także Patryk Kaczmarczyk (4-0, 1 KO), Jakub Kamieniarz (9-6, 1 KO, 6 Sub) oraz Róża Gumienna (2-0, 2 KO).

W walce wieczoru Pawlak chciał zmazać plamę po ostatnim remisie z Adrianem Błeszyńskim. Od początku walki widać było, że nie rzucał słów na wiatr. „Plastinho” zdominował rywala niemal od samego początku pojedynku. Przez pierwsze dwie rundy był wyraźnie lepszy od Tomczaka, jednak dopiero w trzeciej skończył starcie przed czasem. Licznymi ciosami na głowę Poznaniaka spowodował, że sędzia zakończył walkę.

Na osobny akapit zasługuję imponujące zwycięstwo Kaczmarczyka. Wschodząca gwiazda kategorii piórkowej pokonała Sulewskiego już w pierwszej rundzie. Młody zawodnik posłał rywala na deski, po czym uderzeniami na głowę skończył pojedynek.

Karta walk:

84 kg: Paweł Pawlak (16-4-1, 9 KO, 3 Sub) pokonał Filipa Tomczaka (7-2, 2 KO, 5 Sub) przez TKO.
120 kg: Kevin Szaflarski (9-1, 4 KO, 4 Sub) pokonał Damiana Olszewskiego (2-2, 1 KO) przez TKO.
61 kg: Róża Gumienna (2-0, 2 KO) pokonała Aldinę Seferović (0-1) przez TKO.
66 kg: Patryk Kaczmarczyk (4-0, 1 KO) pokonał Huberta Sulewskiego (2-1, 1 KO) przez TKO.
77 kg: Jakub Kamieniarz (9-6, 1 KO, 6 Sub) pokonał Piotra Przepiórkę (4-5, 3 Sub) przez poddanie (gilotyna).
70 kg: Marcin Jabłoński (8-2) pokonał Adama Brzezowskiego (7-5) przez jednogłośna decyzję sędziów (2x30-26, 30-25).

MM, Polsat Sport
Zapis relacji
Relacja zakończona

Tuż po walce właściciel organizacji "Babilon" Tomasz Babiloński potwierdził, że rewanż Pawlak - Błeszyński odbędzie się w dalszym terminie.

Gala w Radomiu za nami. Dziękujemy za śledzenie relacji i zapraszamy do sprawdzenia skrótów walk. Dobranoc.

RUNDA 3

Pawlak wygrywa przez TKO!

Stało się nieuniknione. "Plastinho" zaczął kolejną rundę od dominacji w parterze. Łodzianin zdobył lepszą pozycję, z której rozbił rywala. Arbiter przerwał pojedynek na korzyść Pawlaka.

RUNDA 2

Pawlak naprawdę dobrze prezentuje się pod względem kondycyjnym. Widać sporą różnicę od pojedynku z Błeszyńskim. W drugiej odsłonie pojedynku z Tomczakiem zdominował rywala w parterze, kontrolował go i obijał. Poznaniak nie ma sił, by odpowiedzieć rywalowi.

RUNDA 1

Bardzo mocny start Tomczaka. Trafił Pawlaka, który wylądował pod siatką, ale w porę opanował zagrożenie. W dalszej części rundy to łodzianin zdominował rywala, zarówno w parterze jak i w stójce. W końcówce przeciwnik opadł z sił, co powoduje, że „Plastinho” rozdaje karty w tym pojedynku.

Zaczynamy walkę wieczoru Pawlak vs Tomczak! Pojedynek odbędzie się na dystansie trzech rund w kategorii średniej.

Została już tylko walka wieczoru, w której Paweł Pawlak zmierzy się z Filipem Tomczakiem.

Tymczasem w studiu Artura Łukaszewskiego gości Arkadiusz Błeszyński, bohater ostatniej walki z Pawlakiem.

- Byłbym gotowy nawet teraz na walkę o pas. Rozumiem, że bez kibiców nie miałoby to większego sensu. Pawlak zdaje sobie sprawę, że musi dziś wygrać. Tomczak jest niebezpiecznym rywalem, jednak po dwóch latach przerwy nie wiem czego się po nim spodziewać - powiedział "Ares".

RUNDA 1

Szaflarski wygrywa przez TKO!

Szaflarski zaczął pojedynek od mocnych kopnięć. Olszewski wyraźnie to odczuł, przez co walka przeniosła się do parteru. Po dominacji Kevina, swój moment na macie miał rywal trenujący w Holandii. Ostatecznie Szaflarski ponownie przeniósł walkę na ziemię i tam skutecznie obijał przeciwnika. Po licznej serii uderzeń na głowę sędzia przerwał starcie.

W przedostatniej walce gali zobaczymy zawodników wagi ciężkiej. Do klatki wchodzą Kevin Szaflarski (8-1, 3 KO, 4 Sub) i Damian Olszewski (2-1, 1 KO).

Zostały już dwie walki gali Babilon MMA 14. My po raz kolejny zapraszamy na kolejny skrót walki. Tym razem przypominamy zwycięstwo Kaczmarczyka.

RUNDA 2

Gumienna wygrywa przez TKO.

Seferović szukała swojej szansy przez poddanie w parterze. Gumienna musiała uciekać przed dźwigniami rywalki i udało się jej. Polka znajdowała się w lepszej pozycji i przez dłuższy czas rozbijała twarz swojej przeciwniczki. Po serii kilkudziesięciu ciosów sędzia przerwał pojedynek na korzyść Gumiennej.

RUNDA 1

Bardzo wyrównana runda, choć to nie oznacza, że nic się w niej nie działo. Obie panie dają niezłe widowisko. Jest trochę stójki i parteru. Swoje momenty miała Gumienna, jak i Seferović. Austriaczka kilkukrotnie trafiała uderzeniami, który zachwiały Polką.

W czwartym starciu zobaczymy pojedynek kobiet. Róża Gumienna zmierzy się z debiutantką Aldina Seferović.

Co ciekawe stawką walki jest również zakład menedżerów zawodniczek. Reprezentujący Austriaczkę ze słoweńskimi korzeniami, "Red" oraz przedstawiciel Polki Ostaszewski założyli się o 5 tysięcy złotych. Wygraną zgarnie agent zwyciężczyni.

Już trzy pojedynki za nami. Z tej okazji przypominamy gilotynę Kamieniarza z drugiego pojedynku gali.

RUNDA 1

Kolejny pojedynek kończy się przed czasem. Patryk Kaczmarczyk posłał na deski Sulewskiego, a następnie dokończył dzieła zniszczenia serią ciosów na głowę. Sędzia musiał przerwać pojedynek.

Zaczynamy trzeci pojedynek gali Babilon MMA 14 - Patryk Kaczmarczyk (3-0) vs Hubert Sulewski (2-0, 1 KO) w umownym limicie do 67 kilogramów.

Zanim przystąpimy do trzeciego pojedynku zobaczcie skrót pierwszej walki Marcina Jabłońskiego z Adamem Brzezowskim.

RUNDA 1

Koniec pojedynku już w drugiej minucie! Piotr Przepiórka udusił rywala gilotyną. Kamieniarz stracił przytomność, dlatego sędzia musiał przerwać pojedynek.

Zaczynamy drugą walkę dzisiejszego wieczoru. Do ringu wchodzą Piotr Przepiórka i Jakub Kamieniarz. Pojedynek odbędzie się w wadze półśredniej na dystansie trzech rund.

Trwa studio przed następną walką. Gościem Artura Łukaszewskiego jest Jan Lodzik, który już w lipcu zawalczy na bokserskiej gali Babilon.

Co ciekawe po ogłoszeniu werdyktu Brzezowski złożył rękawice na środku klatki. Czy to oznacza koniec kariery?

Nie mogło być inaczej. Marcin Jabłoński pokonał Adama Brzezowskiego przez jednogłośną decyzję sędziów (2x30-26, 30-25).

RUNDA 3

Brzezowski jest już bardzo zmęczony po dwóch rundach w parterze. Jabłoński to wykorzystał i znów zdominował rywala na macie. „Brooklyn” jedynie rozpaczliwie się bronił i nie miał siły na sprowadzenie walki do stójki. Decyzja sędziów może być tylko w jedną stronę.

RUNDA 2

Przebieg drugiej odsłony był bardzo zbliżony do rundy pierwszej. Mocny start Brzezowskiego był tylko chwilowy, ponieważ Jabłoński sprowadził walkę do parteru. Ponownie dominował nad rywalem i skutecznie go obijał.

RUNDA 1

Obaj zawodnicy nie kalkulowali i ruszyli agresywnie od pierwszych sekund. Pierwsza minuta to dominacja Brzezowskiego pod siatką. Później jednak walka przeniosła się do parteru. Udane obalenie Jabłońskiego poskutkowało skutecznym obijaniem rywala. To właśnie on lepiej wypadł w pierwszej odsłonie pojedynku.

Ruszamy z pierwszą walką Babilon MMA 14. W wadze lekkiej zobaczymy Adama Brzezowskiego (7-4) i Marcina Jabłońskiego (7-2). Zawodnicy wchodzą do ringu.

W studiu Artur Łukaszewski gości Tomasza Babilońskiego. Wiemy, że dzisiejsza walka wieczoru ma być przetarciem dla Pawła Pawlaka przed rewanżem z Adrianem Błeszyńskim. - Czekamy na powrót publiczności, żeby zorganizować pojedynek mistrzowski. Pas czeka na zwycięzcę walki Pawlak - Błeszyński. Do tej pory wisi w naszym biurze jako dekoracja - powiedział właściciel organizacji "Babilon"

Trwa studio przed pierwszą walką gali w Radomiu. Przypominamy, że transmisje z wydarzenia można śledzić w Polsacie Sport Extra i w Polsacie Sport Fight.

Dobry wieczór. Zapraszamy na relację na żywo z gali Babilon MMA 14. Czeka nas sześć pojedynków, w tym ten najważniejszy Pawła "Plastinho" Pawlaka z Filipem Tomczakiem. Zaczynamy równo o dwudziestej!