Bundesliga: Lewandowski zawodnikiem sezonu. Konkurencja daleko w tyle

Piłka nożna
Bundesliga: Lewandowski zawodnikiem sezonu. Konkurencja daleko w tyle
fot. PAP
Lewandowski zdobył 57 procent wszystkich głosów.

Niespodzianki nie było. Robert Lewandowski został piłkarzem sezonu w Bundeslidze. Polak zwyciężył w głosowaniu organizowanym przez niemieckie rozgrywki. Napastnik Bayernu zdobył ponad połowę głosów.

Wysoka forma Lewandowskiego została doceniona przez kibiców i ekspertów. Polak na kolejkę przed końcem sezonu zdobył 33 ligowe bramki, pobijając kilka indywidualnych rekordów. Nic więc dziwnego, że w głosowaniu na najlepszego piłkarza w Bundeslidze konkurencja została w tyle.

 

„Lewy” zdobył 57 procent wszystkich głosów. Patrząc na przewagę nad resztą podium, jest to fenomenalny wynik. Drugi w zestawieniu Jason Sancho miał trzynaście procent poparcia kibiców, natomiast gwiazda Bayeru Kai Havertz dwanaście. Co ciekawe to pierwsza taka nagroda Lewandowskiego w Niemczech.

- Musze powiedzieć, że jestem szczęśliwy z tego wyróżnienia. To wiele dla mnie znaczy. Oczekiwania wobec mnie są zawsze duże. Wiem, że zawsze musze pokazać coś nowego i spektakularnego. Jeśli strzelam gole, które dają mojej drużynie mistrzostwo, to najlepsze uczucie, jakie może mi się przydarzyć –podsumował swoje zwycięstwo Lewandowski.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie