Czeskie siatkarki zakończyły przygotowania do meczów z Polską

Siatkówka
Czeskie siatkarki zakończyły przygotowania do meczów z Polską
Fot. Cyfrasport
Czeskie siatkarki zakończyły przygotowania do meczów z Polską.

30 czerwca i 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu rozegrane zostaną mecze kobiecych reprezentacji Polski i Czech. Zawodniczki obu kadr narodowych zakończyły zgrupowania w swoich ośrodkach szkoleniowych - Polki w Szczyrku, Czeszki w Jabloncu nad Nysą. Na przełomie czerwca i lipca będą mogły sprawdzić się w warunkach meczowych.

Podopieczne trenera Giannisa Athanasopoulosa na ostatni etap przygotowań wyznaczyły sobie Jablonec nad Nysą, gdzie spotkały się 21 czerwca i obóz zakończy się 25 czerwca. W porównaniu z poprzednim zgrupowaniem w Prościejowie do kadry dołączyły maturzystki Daniela Digrinová i Denisa Pavlíkova. Cały czas z seniorkami trenuje Magdaléna Bukovská (rocznik 2003).

 

W gronie podopiecznych greckiego trenera Giannisa Athanasopoulosa są siatkarki doskonale znane z gry w polskich klubach jak przyjmujące Andrea Kossányiová (BKS Stal Bielsko-Biała) czy Michaela Mlejnková (Developres SkyRes Rzeszów).

 

Dla czeskiej reprezentacji mecze towarzyskie z czwartą drużyną zeszłorocznych Mistrzostw Europy zakończą pierwszy blok kadry w tym roku.

 

Zobacz też: Reprezentantka Czech nową atakującą bielszczanek

 

Czeskie siatkarki wciąż oczekują na ostateczny werdykt w sprawie kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest przełom sierpnia i września. Czeszki w finałach poprzedniego czempionatu nie grały. W 2017 roku uplasowały się na dwunastej pozycji.

 

Kadra siatkarek reprezentacji Czech:

 

Simona Bajusz, Magdalena Bukovska, Veronika Dostalova, Kveta Grabovska, Eva Hodanova, Adela Chevalierova, Katerina Kohoutova, Gabriela Kopacova, Andrea Kossanyiova, Michaela Mlejnkova, Gabriela Orvosova, Tereza Patockova, Barbora Purchartova, Eva Svobodova, Pavlína Simanova, Veronika Trnkova, Katerina Valkova.

 

Terminarz meczów:

 

2020-06-30: Polska – Czechy (wtorek, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)
2020-07-01: Polska – Czechy (środa, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport).

 

Siatkarki zmierzą się z Czeszkami 30 czerwca i 1 lipca w Wałbrzychu, natomiast siatkarze w dniach 22–23 lipca zagrają w Zielonej Górze z Niemcami. Transmisja towarzyskich spotkań reprezentacji Polski w Polsacie Sport. Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

NP, Polsat Sport, cvf.cz
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie