Fortuna 1 Liga: Trwa dobra passa Odry Opole

W piątkowym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Odra Opole wygrała na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec 3:1, podtrzymując dobrą passę. W ostatnich czterech meczach zawodnicy Dietmara Brehmera zdobyli w sumie dziesięć punktów i wydostali się ze strefy spadkowej.

Ekipa Brehmera po wygranej z Wartą Poznań 2:0 i Chrobrym Głogów 1:0 oraz remisie 1:1 z Sandecją Nowy Sącz była na fali wznoszącej. Dzięki serii bez porażki piłkarze Odry opuścili strefę spadkową, w której znajdowali się od trzeciej kolejki sezonu.

Z kolei Zagłębie Sosnowiec zajmuje dziesiątą pozycję w tabeli Fortuna 1 Ligi, ale ma niedużą stratę dwóch punktów do szóstego miejsca, premiowanego miejscem w barażach PKO Ekstraklasy. W przypadku ewentualnego zwycięstwa w piątek z Odrą i zdobycia trzech "oczek", sosnowiczanie wskoczyliby do tej strefy. Odra okazała się jednak silniejszym zespołem.

Piłkarze z Opola objęli prowadzenie już w piątej minucie meczu. Tomas Mikinić zagrał z prawej strony w pole karne. Po pechowej interwencji Piotra Polczaka piłka trafiła w słupek, a z najbliższej odległości do pustej bramki wbił ją Arkadiusz Piech. Do końca pierwszej połowy meczu goście utrzymali jednobramkowe prowadzenie.

W 62. minucie Odra podwyższyła prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Krzysztof Janus zagrał do Miłosza Trojaka, który oddał skuteczny strzał, zdobywając drugą bramkę dla gości.

Trzy minuty później odpowiedzieli piłkarze Zagłębia. Szymon Pawłowski dograł na głowę Markasa Benety, po strzale którego piłka wpadła do siatki.

Wynik meczu w 71. minucie ustalił Arkadiusz Piech, który wykorzystał błąd defensywy Zagłębia Sosnowiec, wbiegł w pole karne i oddał mocny strzał, po którym piłka wpadła do bramki gospodarzy.

Zagłębie Sosnowiec - Odra Opole 1:3 (0:1)
Bramki: Markas Beneta 65' - Arkadiusz Piech 5', Miłosz Trojak 62', Arkadiusz Piech 71'