Fortuna 1 Liga: Zwycięski gol w ostatniej minucie! Chrobry oddala widmo spadku

19-letni Adrian Benedyczak głową pokonał bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

W spotkaniu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Chrobry Głogów pokonał Sandecję Nowy Sącz 1:0. W doliczonym czasie gry decydujące trafienie zdobył Adrian Benedyczak. Dzięki wygranej gospodarze wskoczyli na trzynaste miejsce w tabeli i choć na moment oddalili się od strefy spadkowej.

Przed spotkaniem oba zespoły dzieliło pięć punktów, jednak cele obu ekip były zgoła odmienne. Chrobry walczy o utrzymanie, natomiast ekipa gości wciąż liczy, że dogoni czołówkę walczącą o baraże do Ekstraklasy.

W pierwszej połowie ciekawych sytuacji było niewiele. Jedyny strzał na bramkę oddała Sandecja. Gra toczyła się głównie w środku pola, a wydarzeniem godnym wzmianki była wymuszona zmiana w zespole „Sączersów”. W 27. minucie Macieja Malkowskiego zmienił Adrian Danek.

Po przerwie nie wiele się zmieniło w aspekcie intensywności gry. Chrobry miał minimalną przewagę, oddał więcej celnych strzałów, ale niewiele z tego wynikało. Dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu gry zobaczyliśmy decydującego gola. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobyli piłkarze Chrobrego, co spowodowało szał radości w szeregach gospodarzy. 19-letni Adrian Benedyczak głową pokonał bramkarza po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Dzięki wygranej gospodarze wskoczyli na trzynaste miejsce w tabeli i choć na moment oddalili się od strefy spadkowej. Sandecja z kolei zmarnowała szansę na dogonienie czołowej szóstki i znajduje się na dziesiątej pozycji. Warto zaznaczyć, że pozycja „Sączersów” może się jeszcze zmienić na gorsze, ponieważ większość drużyn ma do rozegrania swoje mecze w ramach tej serii gier.

Chrobry Głogów - Sandecja Nowy Sącz 1:0 (0:0)
Bramka: Benedyczak 90

Chrobry: Michał Szromnik - Michał Ilków-Gołąb, Oliver Práznovský, Kamil Juraszek, Przemysław Stolc - Marcel Ziemann (73, Damian Piotrowski), Szymon Drewniak, Robert Mandrysz, Miłosz Kozak - Adrian Benedyczak, Mikołaj Lebedyński (64, Maksymilian Banaszewski).

Sandecja: Daniel Bielica - Damian Chmiel, Michal Piter-Bučko, Grzegorz Baran, Marcin Flis, Dominik Kun - Maciej Małkowski (27, Adrian Danek), Radosław Kanach, Michał Walski - Kamil Ogorzały (82, Mateusz Klichowicz), Maciej Korzym (66, Mariusz Gabrych).

Żółte kartki: Ilków-Gołąb, Drewniak - Flis, Piter-Bućko.

Sędzia: Paweł Pskit