Pewne zwycięstwo Moloneya nad Baezem na gali Top Rank w Las Vegas

Sporty walki
Pewne zwycięstwo Moloneya nad Baezem na gali Top Rank w Las Vegas
Fot. Polsat Sport

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego w studio The Bubble MGM Grand w Las Vegas odbywa się kolejna gala, organizowana przez Top Rank Boxing Promotions. W walce wieczoru będący faworytem Australijczyk Jason Moloney pokonał przez TKO Leonardo Baeza. Po siódmej rundzie Meksykanin został poddany przez sekundantów.

W odstępie dwóch dni kibice boksu mieli okazję doświadczyć dwóch prestiżowych gal. Podczas pierwszej doszło do pojedynku o pas federacji WBA w wadze supermuszej pomiędzy Andrew Moloneyem i Joshuą Franco. Po jednogłośnej decyzji sędziów lepszy okazał się ten drugi.

 

W nocy z czwartku na piątek czasu polskiego odbyła się kolejna gala z tego cyklu. W walce wieczoru wystąpił brat bliźniak Andrew Moloneya - 29-letni Jason Moloney, posiadający tytuł mistrza Oceanii federacji WBA. Do pojedynku przystąpił z imponującym rekordem 20-1-0. Na koncie miał 17 zwycięstw przed czasem. Jedynej porażki w karierze doznał w 2018 roku, przegrywając na punkty w walce z Emmanuelem Rodriguezem. Była to jego pierwsza bokserska wizyta w USA. Teraz poza granicami Australii walczył dopiero po raz drugi.

 

Jego rywalem był 24-letni Meksykanin Leonardo Baez, który przed walką miał podobny rekord 18-2-0, ale tylko 9 walk wygrał przed czasem. Dwa pojedynki przegrał, ale przez ostatnie dwa lata radził sobie znakomicie, pokonując kolejno sześciu rywali.

 

Legendy MMA wspominają Nastulę. „Miał nadludzką siłę”

 

Na początku walki widać było, że mocniejszy fizycznie jest Leonardo Baez, który co prawda nie należy do światowej czołówki, ale niedawno zrzucił kilka kilogramów, schodząc z wyższej kategorii wagowej. Pierwsze rundy były wyrównane i miały spokojne tempo. W szóstej rundzie Moloney wyraźnie przyspieszył, zasypując Baeza serią rozmaitych ciosów m.in. prawym podbródkowym i lewym na wątrobę. To był koncert boksu w wykonaniu Australijczyka, który udowodnił, że jest lepszym bokserem.

 

Meksykanin był już wyraźnie osłabiony kondycyjnie. W siódmej rundzie przyjął kilka mocnych ciosów, które doprowadziły do rozcięcia łuku brwiowego. W tej sytuacji sekundanci poddali Baeza, który nie wyszedł już do ósmej rundy. Patrząc na jego zmęczenie - była to rozsądna decyzja.

 

W co-main evencie niepokonany pięściarz wagi lekkiej Abraham Nova jednogłośną decyzją sędziów pokonał Avery'ego Sparrowa. 

 

Karta walk i wyniki gali Top Rank w Las Vegas:

 

Jason Moloney (21-1-0, 17 KO) pokonał Leonardo Baez (18-3-0, 9 KO) przez TKO w siódmej rundzie (poddanie przez sekundantów)


Abraham Nova (19-0-0, 14 KO) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Avery'ego Sparrowa (10-2-0, 3 KO) 


Orlando Gonzalez (15-0-0, 10 KO) jednogłośną decyzją sędziów pokonał Luisa Porozo (15-3-0, 8 KO)


Vlad Panin (8-1-0, 4 KO) niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Benjamina Whitakera (13-4-0, 3 KO)


Reymond Yanong (11-5-1, 9 KO) niejednogłośną decyzją sędziów pokonał Claya Burnsa (9-8-2, 4 KO)


Kingsley Ibeh (4-1-0, 4 KO) pokonał Waldo Cortesa (5-3-0, 2 KO) przez TKO w czwartej rundzie (po serii siedmiu lewych podbródkowych)

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie