Puchar Anglii: Wznowienie rywalizacji po prawie czteromiesięcznej przerwie

Po prawie czteromiesięcznej przerwie rozgrywane będą mecze w Pucharze Anglii. W ćwierćfinale broniący trofeum Manchester City zagra w niedzielę na wyjeździe Newcastle United. W najlepszej ósemce FA Cup są już wyłącznie drużyny z ekstraklasy.

W lidze wyłoniony został już mistrz, po 30 latach jest nim Liverpoolu. Na siedem kolejek przed zakończeniem rozgrywek "The Reds" mają 23 punkty przewagi nad Manchesterem City, który w czwartek przegrał na wyjeździe z Chelsea Londyn 1:2. Teraz czas na wyłonienie triumfatora w rywalizacji pucharowej.

Ostatnie spotkanie FA Cup – przed wybuchem pandemii koronawirusa – odbyło się 5 marca. Wówczas w 1/8 finału Manchester United wygrał na wyjeździe z występującym w drugiej dywizji Derby County 3:0. W kolejnej rundzie w sobotę zmierzy się z Norwich City. Następnego dnia, poza spotkaniem City z Newcastle, dojdzie do rywalizacji Sheffield United – Arsenal i Leicester City – Chelsea.

W ostatnim występie w Premier League Manchester United pokonał Sheffield United 3:0, a wszystkie gole zdobył Francuz Anthony Martial. W mediach podkreślono, że to pierwszy ligowy hat-trick w ekipie "Czerwonych Diabłów" od wiosny 2013 roku. Trzy razy na listę strzelców wpisał się wtedy Holender Robin van Persie. - Momentami graliśmy fantastyczny futbol. Rozegraliśmy bardzo dobrą drugą połowę – przyznał norweski trener ManU Ole Gunnar Solskjaer.

Klopp przeszedł do historii. Dokonał tego jako pierwszy

W czwartek, we wspomnianym meczu ligowym Chelsea pokonała Manchester City 2:1. To właśnie stołeczny zespół w walce o awans do najlepszej ósemki Pucharu Anglii wyeliminował Liverpool 2:0.

Angielska Federacja Piłkarska podała, że losowanie półfinałów odbędzie się w niedzielę wieczorem w przerwie ćwierćfinałowego meczu Newcastle United z Manchesterem City.

Jeśli w 1/4 finału po 90 minutach nie będzie zwycięzcy, sędzia zarządzi dogrywkę i ewentualnie rzuty karne. Półfinały mają się odbyć 18-19 lipca, a finał 1 sierpnia.