Puchar Davisa: Turniej finałowy i mecze na niższych szczeblach przełożone na 2021 rok

Tenis
Puchar Davisa: Turniej finałowy i mecze na niższych szczeblach przełożone na 2021 rok
fot. PAP
W terminie 18-19 września zaplanowane było spotkanie Grupy Światowej II Polska - Salwador, którego gospodarzem mieli być biało-czerwoni.

Turniej finałowy Pucharu Davisa, który miał się odbyć w listopadzie, został przełożony z powodu koronawirusa na 2021 rok - poinformowała Międzynarodowa Federacja Tenisowa (ITF). Przesunięto też mecze na niższych szczeblach, m.in. Polska - Salwador w Grupie Światowej II.

"To dla nas wszystkich ogromne rozczarowanie, że turniej finałowy nie odbędzie się w 2020 roku. Nie wiemy, jak sytuacja będzie się rozwijać w krajach, które zakwalifikowały się do tej imprezy i czy obostrzenia w Hiszpanii pozostaną wystarczająco złagodzone. Nie można przewidzieć, jak to będzie wyglądało w listopadzie i czy będziemy w stanie zagwarantować bezpieczeństwo osobom podróżującym do Madrytu" - zaznaczono w komunikacie podpisanym przez Gerarda Pique i ITF.

 

Piłkarz Barcelony jest właścicielem firmy Kosmos Tennis, która zainwestowała znaczącą sumę pieniędzy w organizację turnieju w stolicy Hiszpanii i podpisała ze światową federacją długoletnią umowę. Pierwsza edycja zreformowanych zmagań w tych rozgrywkach odbyła się w ubiegłym roku.

 

Becker o Adria Tour: Djokovic miał szczytny cel, ale popełnił kilka błędów

 

Impreza w Madrycie z udziałem 18 reprezentacji odbędzie się w dniach 22-28 listopada 2021 roku, czyli z rocznym opóźnieniem.

 

Cała międzynarodowa rywalizacja tenisowa została wstrzymana z powodu koronawirusa na początku marca. W terminie 18-19 września zaplanowane było zaś m.in. spotkanie Grupy Światowej II Polska - Salwador, którego gospodarzem mieli być biało-czerwoni. Jego stawką będzie miejsce w barażach o awans do GŚ I. Mecze tego szczebla, podobnie jak GŚ I, odbędą się w marcu lub wrześniu 2021 roku. 

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie