Słynny bokser zakażony koronawirusem

Sporty walki
Słynny bokser zakażony koronawirusem
fot. PAP/EPA

Słynny przed laty bokser Roberto Duran miał pozytywny wynik przeprowadzonego w szpitalu testu na obecność koronawirusa. 69-letni Panamczyk, były mistrz świata w wadze lekkiej, półśredniej, lekkośredniej i średniej. trafił tam z objawami przypominającymi grypę.

- Wyniki mojego ojca właśnie przyszły i potwierdziły obecność Covid-19. Wciąż nie ma objawów, poza zwykłym przeziębieniem. Nie przebywa na oddziale intensywnej terapii i nie jest podłączony do respiratora. Nadal jest na obserwacji - poinformował na Instagramie Robin Duran, syn pięściarza.

 

Noszący przydomek "Kamienne pięści" Roberto Duran walczył w latach 1968-2001. Uchodzi za jednego z najlepszych pięściarzy wagi lekkiej w historii. W całej karierze stoczył 119 pojedynków - wygrał 103, z czego 70 przed czasem. W Panamie postrzegany jest jako bohater narodowy.

 

Nastula skończył 50 lat. "Najbardziej dumny jestem z rodziny. Sportowo... też nie było źle"

 

- Lekarze powiedzieli nam, że z jego płucami wszystko jest w porządku. Nie ma oznak, że choroba będzie miała ciężki przebieg. Zachowajmy wiarę, że wszystko się dobrze skończy - zaapelował Duran junior.

 

W Panamie według oficjalnych danych odnotowano 29 037 przypadków zakażenia koronawirusem i 564 ofiary śmiertelne.

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie