Fortuna 1 Liga: Stal wygrała z Radomiakiem w meczu na szczycie tabeli

W sobotnim hitowym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi Stal Mielec pokonała Radomiaka Radom 2:0. Dzięki zwycięstwu mielczanie objęli fotel lidera i znacznie zwiększyli swoje szanse na wywalczenie miejsca premiowanego bezpośrednim miejscem do PKO Ekstraklasy.

Na siedem kolejek przed końcem sezonu Stal z dorobkiem 51 punktów znajdowała się na trzeciej pozycji. Lokatę niżej i cztery punkty mniej miał Radomiak. Teraz drużyna z Mielca znacznie powiększyła przewagę nad rywalami, obejmując fotel lidera Fortuna 1 Ligi i znacznie zwiększając swoje szanse na awans do PKO Ekstraklasy.

Pierwszy gol padł już w szóstej minucie. Po dośrodkowaniu Krystiana Getingeraa z rzutu rożnego najwyżej do piłki wyskoczył Mateusz Bodzioch, który strzałem głową pokonał bramkarza Radomiaka.

W 30. minucie sędzia podyktował rzut karny dla Stalu. Cezary Miszta z premedytacją faulował w polu karnym Bartosza Nowaka, za co został ukarany czerwoną kartką. "Jedenastkę" w gole pewnym strzałem zamienił sam poszkodowany. Prowadzenie 2:0 piłkarze Stali utrzymali do końca.

Porażka Radomiaka niektórych może zaskakiwać. Od ponownego rozpoczęcia sezonu po przerwie spowodowanej koronawirusem piłkarze z Radomia nie przegrali żadnego spotkania. W ostatniej kolejce pewnie wygrali z Chojniczanką Chojnice 3:1. A jednak Stali udało się przerwać ich zwycięską passę.

PGE Stal Mielec - Radomiak Radom 2:0 (2:0)
Bramki: Mateusz Bodzioch '6, Bartosz Nowak 35'-karny

Stal: Jakub Wrąbel - Szymon Stasik (88' Łukasz Seweryn), Mateusz Żyro, Mateusz Bodzioch, Krystian Getinger - Maciej Urbańczyk - Grzegorz Tomasiewicz, Bartosz Nowak, Maciej Domański (65' Andreja Prokić), Mateusz Mak - Michał Żyro (65' Robert Dadok)

Radomiak: Cezary Miszta - Damian Jakubik, Maciej Świdzikowski (34' Mateusz Kryczka), Mateusz Cichocki, Dawid Abramowicz - Mateusz Michalski, Michał Kaput - Meik Karwot, Rafał Makowski, Patryk Mikita (78' Jakub Nowakowski) - Maciej Górski (74' Marveille Fundambu)

Żółte kartki: Jakubik, Kaput, Cichocki (Radomiak)

Czerwona kartka: Cezary Miszta (Radomiak) 30'

Sędzia: Paweł Malec (Łódź)