Fortuna 1 Liga: Wigry Suwałki - GKS Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

Piłka nożna

W niedzielnym meczu 28. kolejki Fortuna 1 Ligi ostatni zespół tabeli Wigry Suwałki zmierzy się z GKS-em Bełchatów, który w przypadku zwycięstwa wydostałby się ze strefy spadkowej. Relacja i wynik na żywo z meczu Wigry Suwałki - GKS Bełchatów na Polsatsport.pl.

Patrząc na tabelę Fortuna I ligi wydaje się, że tylko cud może uratować Wigry Suwałki przed spadkiem do II ligi. Po rozegraniu 27 meczów mają tylko 20 punktów i aż 14 punktów straty do znajdującego się w bezpiecznej strefie Chrobrego Głogów. Drużyna z Suwałk ma jednak wciąż matematyczne szanse na utrzymanie i przed własną, choć ograniczoną publicznością, będzie chciała te nadzieje przedłużyć.

 

GKS Bełchatów również znajduje się w trudnej sytuacji. Po 27 meczach i części spotkań 28. kolejki spadł na 16. miejsce w tabeli Fortuna 1 Ligi z liczbą 32 punktów na koncie i stratą dwóch do "bezpiecznej" pozycji. Mecz w Suwałkach będzie więc dla nich niezwykle ważny w kontekście walki o utrzymanie. W meczowej "dwudziestce" GKS-u nie ma już Bartłomieja Bartosiaka, który w czwartek za porozumieniem stron rozwiązał swój kontrakt. Z powodów zdrowotnych zabraknie też Macieja Koziary.

 

W jesiennym meczu w Bełchatowie GKS wygrał 3:0, a gole strzelili wówczas Bartosz Biel (dwukrotnie) i Mateusz Marzec. Było to trzecie zwycięstwo z suwalczanami w oficjalnym spotkaniu. Do tej pory w każdym pojedynku padały co najmniej dwa gole.

 

Relacja i wynik na żywo z meczu Wigry Suwałki - GKS Bełchatów od godz. 12:40 na Polsatsport.pl.

MB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie