Puchar Polski kobiet dla Górnika Łęczna! Grabowska zapewniła klubowi dublet

Dominika Guściora zdobyła zwycięską bramkę w finale Pucharu Polski kobiet.

Piłkarki Górnika Łęczna triumfatorkami Pucharu Polski kobiet! W finale pokonały po zaciętej rywalizacji Czarnych Sosnowiec 1:0. Gola na wagę zwycięstwa strzeliła Dominika Grabowska. Dzięki zwycięstwu podopieczne Piotra Mazurkiewicza zainkasowały w tym sezonie dublet.

Pierwszą groźną akcję w meczu stworzyły sobie piłkarki Czarnych Sosnowiec. Po pół godzinie gry dogodną sytuację zmarnowała jednak Weronika Zawistowska. Piłka po jej strzale zatrzymała się na bocznej siatce.

PKO BP Ekstraklasa: Arcyważna wygrana Wisły Kraków w Zabrzu

Przewaga zawodniczek Sebastiana Jadwiszczyka jeszcze bardziej zarysowywała się w kolejnych minutach. Blisko szczęścia po dośrodkowaniu z rzutu rożnego była Martyna Wiankowska. Futbolówka minęła jednak bramkę Górnika Łęczna.

Po zmianie stron sosnowiczanki powinny wyjść na prowadzenie. Zawistowska wbiegła w pole karne, a jej strzał obił słupek bramki strzeżonej przez Annę Palińską.

Kibice zgromadzeni na stadionie Polonii Warszawa doczekali się gola. Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem pani sędzi Michaliny Diakow wynik otworzyła Dominika Grabowska. Po zgraniu piłki od Nikoli Karczewskiej popędziła w pole karne i strzałem z ostrego kąta zaskoczyła bramkarkę Annę Szymańską.

Mistrzynie Polski kilka minut przed końcem meczu powinny prowadzić wyżej. Dwukrotnie przed szansą stanęła Karczewska, ale świetnymi interwencjami popisywała się Szymańska.

Do końca wynik spotkania się już nie zmienił. Dzięki wygranej piłkarki Górnika po raz drugi w historii mogą pochwalić się dubletem. Przed wywalczeniem Pucharu Polski, wygrały również mistrzostwo kraju.

Z kolei zawodniczki Czarnych Radom mogą mówić o klątwie. Trzeci raz z rzędu przegrały decydujący mecz o triumf w PP kobiet.

Czarni Sosnowiec - Górnik Łęczna 1:0 (0:0)

Bramka: Dominika Grabowska (72')

Czarni Sosnowiec: Anna Szymańska - Andrea Horvathova, Dagmara Grad, Patricia Fischerova, Martyna Wiankowska - Wiktoria Kuciewicz, Weronika Zawistowska, Katarzyna Daleszczyk, Dorota Hałatek (77' Julia Wycisk), Paulina Zawiślak - Dżesika Jaszek

Górnik Łęczna: Anna Palińska - Alicja Dyguś, Natasza Górnicka, Małgorzata Grec, Alona Kovtun (79' Agata Guściora ) - Patricia Hmirova, Sylwia Matysik, Dominika Grabowska, Klaudia Lefeld, Ewelina Kamczyk - Nikola Karczewska

Żółte kartki: Kuciewicz, Zawistowska, Horvathova - Grec, Grabowska, Guściora

Sędzia: Michalina Diakow

Stadion: Stadion Polonii Warszawa