Awans Manchesteru City do półfinału Pucharu Anglii

Piłkarze Manchesteru City awansowali do półfinału Pucharu Anglii. W niedzielnym ćwierćfinale pokonali na wyjeździe Newcastle United 2:0. Kolejnym rywalem obrońców trofeum będzie Arsenal.

Wynik w 37. minucie otworzył Kevin De Bruyne. Belg skutecznie wykonał rzut karny. W 68. awans przypieczętował Raheem Sterling, popisując się uderzeniem zza pola karnego.

W niedzielę do półfinału awansowały także dwie londyńskie ekipy - Arsenal i Chelsea. "Kanonierzy" po golu Daniego Ceballosa w doliczonym przez sędziego czasie gry pokonali na wyjeździe Sheffield United 2:1. Prowadzenie gościom dał Nicolas Pepe, który w 25. minucie wykorzystał rzut karny. W 87. wyrównał David McGoldrick. Chelsea natomiast wyjazdową wygraną z Leicester City 1:0 zawdzięcza Rossowi Barkley'owi.

Samobójczy gol Bednarka. "Święci" niemal pewni utrzymania w Premier League

Stawkę półfinalistów uzupełnia Manchester United. "Czerwone Diabły" już w sobotę wygrały po dogrywce z Norwich City 2:1, a ich kolejnym rywalem będzie Chelsea.

Półfinały odbędą się 18-19 lipca na londyńskim Wembley.