Brazylijska siatkarka wygrała sprawę przeciwko byłemu klubowi

Siatkówka
Brazylijska siatkarka wygrała sprawę przeciwko byłemu klubowi
fot. Polsat Sport
Tandara Caixeta wygrała sprawę przeciwko klubowi Praia Clube.

Mistrzyni olimpijska w siatkówce Tandara Caixeta wygrała sprawę przeciwko klubowi Praia Clube. Po zajściu w ciążę Brazylijka otrzymywała… 0,5% swojej całkowitej pensji.

O tym że jest w ciąży, siatkarka dowiedziała się w grudniu 2014 roku, a kilka miesięcy później na jej konto zaczęła wpływać tylko bazowa pensja. Zespół odmówił bowiem przedłużenia umowy, dotyczącej wykorzystania wizerunku, a ta stanowiła 99,5% łącznego wynagrodzenia zawodniczki. Tandara złożyła wypowiedzenie w październiku 2015 roku, a sprawę skierowała do sądu. Po latach walki pozew został rozpatrzony pozytywnie, choć - jak twierdzą brazylijskie źródła - Praia Clube może jeszcze walczyć w tej kwestii.

 

Prawniczka zawodniczki Silvia Pérola, podkreśliła, że "to zwycięstwo nie tylko dla Tandary”. – To zwycięstwo brazylijskich sportowców, którzy potrzebują konstytucyjnej ochrony w czasie ciąży - mówiła.

 

Zobacz też: Manchester United pozwał twórców i wydawcę Football Managera

 

Kwota odszkodowania, które ma zostać wypłacone Tandarze pozostaje obecnie nieokreślona, ponieważ musi zostać poddana ponownej wycenie pieniężnej.

 

- W tej sprawie Praia Clube wyda odpowiedź dopiero po jej pełnym zakończeniu. Na razie nie jest zamknięta – odpowiedział klub na zapytanie krajowej agencji informacyjnej.

 

Tandara to mistrzyni olimpijska z 2012 roku. Wygrywała też mistrzostwa Ameryki Południowej i zdobyła brąz mistrzostw świata.

AgB, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze