Czy Manchester City ustawi szpaler dla Liverpoolu? Guardiola nie ma wątpliwości

Piłka nożna
Czy Manchester City ustawi szpaler dla Liverpoolu? Guardiola nie ma wątpliwości
fot. PAP
- Oczywiście ustawimy szpaler dla Liverpoolu. Powitamy ich odpowiednio, kiedy zawitają na nasz stadion. Zrobimy to, bo wyjątkowo na to zasłużyli – powiedział Guardiola.

W czwartek dzięki porażce Manchesteru City, Liverpool po raz pierwszy w historii wygrał Premier League. Co ciekawe były mistrz Anglii zmierzy się z obecnym już 2 lipca. Pojawia się zatem pytanie, czy „Obywatele” ustawią szpaler dla zwycięzców ligi. Menedżer „The Citizens” Pep Guardiola zapewnia, że jego piłkarze uhonorują najlepszą ekipę w kraju.

W ostatnim spotkaniu Premier League Manchester City przegrał z Chelsea 1:2 i utracił matematyczne szanse na mistrzostwo Anglii. Tytuł dla Liverpoolu wywołał szaleństwo wśród mieszkańców Merseyside. Gdy pierwsza ekscytacja z tytułu opadła, w mediach pojawiło się pytanie, jak piłkarze Guardioli zareagują na przybycie „The Reds” na Etihad Stadium. Menedżer „The Citizens” zapewnił, że jego zawodnicy uhonorują nowego mistrza.

 

- Oczywiście ustawimy szpaler dla Liverpoolu. Powitamy ich odpowiednio, kiedy zawitają na nasz stadion. Zrobimy to, bo wyjątkowo na to zasłużyli – powiedział.

Przy okazji utraty mistrzostwa pojawiły się również pytania dotyczące przyszłości Guardioli. Hiszpan jest w Manchesterze od 2016 roku, zdobywając dwa mistrzowskie tytułu. Brak sukcesów na arenie międzynarodowej stwarza wątpliwości, czy menedżer zostanie na kolejne sezony. Sam zainteresowany nie ma wątpliwości.

- Jestem niesamowicie zadowolony z pobytu w Manchesterze. Nie chce myśleć o tym, co się wydarzy w dalekiej przyszłości – zapewnił.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie