"Lotto z Gwiazdą" w tenisie stołowym: Mistrzowie Polski zagrają w Bydgoszczy

Inne
"Lotto z Gwiazdą" w tenisie stołowym: Mistrzowie Polski zagrają w Bydgoszczy
fot. PAP

Co najmniej ośmiu mistrzów Polski w tenisie stołowym – w singlu, deblu, mikście – wystąpi 3 lipca w turnieju „Lotto z Gwiazdą” w Bydgoszczy. Okazją do rozegrania zawodów w prestiżowej stawce jest jubileusz 100-lecia miejscowego klubu sportowego Gwiazda.

Listę uczestników otwierają: Patryk Chojnowski – mistrz i wicemistrz paraolimpijski, mistrz kraju w singlu z 2019 roku, Daniel Górak – pięciokrotny złoty medalista IMP (2010, 2013, 2014, 2015, 2017) i Bartosz Such – triumfator MP 2011. Na podium mistrzostw Europy stawali Górak i Such. Obaj sięgnęli po brąz w zawodach drużynowych w 2007 roku, a dziewięć lat później Górak i Jakub Dyjas wywalczyli srebro w deblu.

 

„W turnieju gwiazd zagra 12 zawodników, którzy zostaną podzieleni na cztery grupy. Po dwóch najlepszych awansuje do fazy pucharowej” – powiedział PAP prezes-menedżer Lotto Zooleszcz Gwiazdy Bydgoszcz Zbigniew Leszczyński, który jest również szefem spółki Lotto Superliga prowadzącej rozgrywki krajowej elity tenisistów stołowych.

 

Utytułowany polski tenisista stołowy zakończył sportową karierę

 

Oprócz Chojnowskiego, Góraka i Sucha, w najbliższy piątek rywalizować będą m.in. pingpongiści, którzy zdobywali tytuły mistrza Polski w grze podwójnej i mieszanej, jak Robert Floras, Samuel Kulczycki, Patryk Zatówka, Konrad Kulpa czy Filip Szymański. Wielu z nich stawało także na podium ME juniorów. W bydgoskim turnieju zagrają także zawodnicy miejscowego klubu Lotto Zooleszcz Gwiazda - Artur Grela, Patryk Jendrzejewski i Mateusz Ufnal. Wkrótce ogłoszone zostanie ostatnie nazwisko.

 

„Lotto z Gwiazdą” to kolejne zawody organizowane w czasie pandemii koronawirusa. Wcześniej w Lotto Superliga Cup w Warszawie i Top 12 triumfował Marek Badowski.

RM, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie