PlusLiga: Będzin z nową halą i przebudowanym składem

Siatkówka
PlusLiga: Będzin z nową halą i przebudowanym składem
fot. MKS Będzin/Facebook
Nowa hala drużyny z Będzina.

Jesienią zostanie oddana do użytku nowa hala w Będzinie, w której mecze rozgrywać mają m.in. siatkarze miejscowego MKS, którzy dotychczas ekstraklasowych rywali podejmowali w Sosnowcu. Trwa również budowa zespołu prowadzonego przez trenera Jakuba Bednaruka.

MKS do elity dołączył sześć lat temu. Prowadzona wtedy przez Damiana Dacewicza drużyna skończyła rozgrywki 1. ligi na czwartym miejscu, zgłosiła akces do elity i została do niej przyjęta. W 1. lidze grał jednak w hali, która nie spełniała warunków ekstraklasy, dlatego konieczna była przeprowadzka do sąsiedniego Sosnowca.

 

Widownia nowego obiektu w Będzinie będzie mogła pomieścić 2500 osób. Koszt budowy wyniesie netto niecałe 27 mln złotych. Pieniądze pochodzą z budżetu miasta. Halą zarządzała będzie Spółka Będzin Arena.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

#będzinarena #będzin #mksbędzin #dom

Post udostępniony przez MKS BĘDZIN (@mksbedzin)

 

Równolegle z halą trwa budowa przez trenera Bednaruka zespołu na kolejny sezon PlusLigi. W poprzednim - zakończonym przedwcześnie w marcu z powodu pandemii koronawirusa - będzinianie zajęli 11 miejsce.

 

Początek był w ich wykonaniu mało efektowny, długo nie mogli wywalczyć żadnego punktu. W dodatku już w listopadzie doszło do zmiany na pozycji pierwszego rozgrywającego - pozostający bez klubu Grzegorz Pająk zastąpił Kanadyjczyka T.J. Sandersa, który za porozumieniem stron rozwiązał umowę z powodu kontuzji.

 

Zobacz też: Karuzela transferowa w PlusLidze. Kto zdominuje nadchodzący sezon?

 

Na początku grudnia nagle opuścił zespół reprezentant Iranu Purya Fayazi, który niespodziewanie wrócił do ojczyzny. Ostatecznie jednak MKS uciekł z dołu tabeli i zakończył rywalizację na bezpiecznej pozycji.

 

Oprócz szkoleniowca, na kolejny sezon zostali: Artur Ratajczak, Rafał Faryna, Rafał Sobański, Bartosz Schmidt i Wiktor Haduch.

 

Odeszli Niemiec David Sossenheimer, Dawid Dryja, Konrad Buczek, Michał Superlak, Jan Fornal, Grzegorz Pająk, Michał Potera i Piotr Macheta.

 

Nowymi zawodnikami MKS zostali brazylijski rozgrywający Thiago Veloso (z Rennes Volley 35 - Francja), jego rodak, przyjmujący Fabio Rodrigues (SESI Sao Paulo), środkowy Bartosz Gawryszewski (Aluron Virtu CMC Zawiercie), libero Szymon Gregorowicz (GKS Katowice) i rozrywający Łukasz Makowski (Elpis Ampelokipon - Grecja)

AgB, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie