Sensacja w półfinale PP! LKS Gąsawa górą w starciu z mistrzem Polski

Inne
Sensacja w półfinale PP! LKS Gąsawa górą w starciu z mistrzem Polski
fot. Cyfrasport

Hokeiści na trawie AZS AWF Poznań oraz LKS Gąsawa awansowali do finału Pucharu Polski. W niedzielnych półfinałach AZS AWF pewnie pokonał AZS Politechnikę Poznańską 5:0, z kolei gąsawianie sensacyjnie zwyciężyli Grunwald Poznań 3:1.

Rozgrywki Pucharu Polski reaktywowano po 13 latach. Ostatnim triumfatorem był Pocztowiec Poznań, którego tradycje kontynuuje AZS Politechnika Poznańska. Ta drużyna straciła jednak szanse na to, by ponownie powalczyć o trofeum, bowiem uległa rywalowi zza miedzy – AZS AWF aż 0:5. O losach pojedynku zadecydowała końcówka drugiej kwarty, kiedy to Patryk Pawlak i Łukasz Kurniewicz w odstępie kilkudziesięciu sekund pokonali bramkarza rywali wyprowadzając swój zespół na trzybramkowe prowadzenie.

 

We wcześniejszym półfinale doszło do dużej niespodzianki – LKS Gąsawa pokonał Grunwald 3:1. Już po dziewięciu minutach LKS wygrywał 2:0, ale wojskowi stwarzali sporo okazji bramkowych. Jedną z nich wykorzystał Mateusz Hulbój w 22 minucie i mistrzowie Polski mieli jeszcze sporo czasu, by odwrócić losy meczu. Gąsawianie grali jednak konsekwentnie, solidnie w defensywie i wykorzystali moment gry w przewadze. Jerzy Wiśniewski po raz drugi wpisał się na listę strzelców i ustalił wynik spotkania.

 

Finał odbędzie się 5 lipca na stadionie poznańskiego AZS AWF.

 

Wyniki półfinałów:

 

LKS Gąsawa – Grunwald Poznań 3:1 (2:1)
AZS Politechnika Poznańska – AZS AWF Poznań 0:5 (0:3).

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze