Samobójczy gol Bednarka. "Święci" niemal pewni utrzymania w Premier League

Piłkarz Southampton FC Jan Bednarek w niedzielnym, wyjazdowym meczu ligi angielskiej z Watfordem strzelił samobójczego gola, ale jego zespół i tak wygrał 3:1. "Święci" są już niemal pewni utrzymania w Premier League.

Bednarek w 79. minucie próbował przeciąć dośrodkowanie Greka Jose Holebasa. Polski obrońca zdołał sięgnąć piłkę, ale niefortunnie skierował ją do własnej bramki.

To był kontaktowy gol "Szerszeni", bo wcześniej dwie bramki dla gości zdobył Danny Ings. Wynik w 82. minucie ustalił James Ward-Prowse. W tabeli Southampton zajmuje 13. miejsce i nad strefą spadkową ma obecnie 13 punktów przewagi.

Kołtoń: Lewandowski będzie mógł jeszcze zaatakować rekord Muellera

Znacznie trudniejsza jest sytuacja Watfordu. Plasuje się na 16. pozycji mając o punkt więcej od West Ham United Łukasza Fabiańskiego i AFC Bournemouth Artura Boruca, a zespoły te w 32. kolejce jeszcze nie grały.

W środę "Młoty" podejmą Chelsea Londyn, a "Wisienki", także u siebie, zmierzą się z Newcastle United. Mistrzostwo już wcześniej zapewnił sobie Liverpool.