Żona piłkarza Lecha Poznań zarobi fortunę! Pierwszy taki kontrakt w historii

Piłka nożna
Żona piłkarza Lecha Poznań zarobi fortunę! Pierwszy taki kontrakt w historii
fot. PAP
Ada Hegerberg podpisała rekordowy kontrakt z firmą Nike.

Zawodniczka Olympique'u Lyon, a prywatnie żona Thomasa Rogne - Ada Hegerberg - związała się dziesięcioletnią umową z firmą Nike. Stała się tym samym pierwszą piłkarką w historii, która podpisała umowę tego typu z gigantem odzieżowym i obuwniczym, a uwagę przyciągają również warunki porozumienia. Norweżka ma bowiem zarabiać około miliona euro rocznie, czyli tyle samo, co tacy piłkarze jak Sergio Ramos czy Raheem Sterling.

Przez ostatnie sześć lat małżonka obrońcy Lecha Poznań była związana z firmą Puma. Nowy kontrakt z Nike obowiązywać będzie przez następne dziesięć lat, a na konto Norweżki z tego tytułu wpłynie około 10 milionów euro. Zdaniem redaktorów hiszpańskiego dziennika "Marca", tyle samo, dzięki umowom z amerykańskim gigantem, zarabiają tacy piłkarze jak Ramos czy Sterling. Ponadto Nike jest prywatnym sponsorem takich gwiazd światowego sportu jak Cristiano Ronaldo, Serena Williams, LeBron James czy Kylian Mbappe.

 

Jest to pierwszy tak wysoki kontrakt z piłkarką w historii, tak więc firma poczyniła dzięki niemu znaczący krok w kierunku wyrównywania wynagrodzeń mężczyzn i kobiet. Wiadomo, że Hegerberg od trzech lat nie występuje w reprezentacji narodowej, właśnie z tego powodu, że zarobki oferowane piłkarkom przez norweski związek uznała za niewystarczające. Wartością dodaną dla firmy Nike jest również to, że Norweżka miała być kuszona przez jednego z głównych konkurentów, a mianowicie Adidasa.

 

Dwudziestoczteroletnia Hegerberg jest jedną z najlepszych piłkarek na świecie. Od 2014 broni barw Olympique'u Lyon, z którym pięciokrotnie sięgnęła po mistrzostwo Francji, a czterokrotnie zdobyła trofeum Ligi Mistrzyń. Ukoronowaniem jej dotychczasowej kariery było zdobycie w 2018 roku "Złotej Piłki", dzięki czemu przeszła do historii jako pierwsza kobieta uhonorowana tą nagrodą. Tamtą ceremonię zmącił niestety skandal wywołany przez prowadzącego ją DJ-a Martina Solveiga.


Skandal na gali Złotej Piłki! Najlepsza piłkarka otrzymała seksistowskie pytanie (WIDEO)

 

We francuskim klubie Hegerberg zarabia około 400 tysięcy euro rocznie, czyli o 150 tysięcy więcej od grającego w Poznaniu męża. Oprócz umowy z Nike, jest ona również związana marketingowo z takimi markami jak Hublot, MasterCard czy Danone.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze