E.Leclerc Radomka uzupełniła rozegranie siatkarką z USA

Siatkówka
E.Leclerc Radomka uzupełniła rozegranie siatkarką z USA
fot. Materiały prasowe
Na rozegraniu w E.Leclerc Radomce Radom jest już komplet

Występująca w TAURON Lidze E.Leclerc Radomka Radom kompletuje skład na zbliżający się sezon. kilka dni temu do zespołu dołączyła 20-letnia Paulina Zaborowska, w poniedziałek poinformowano o pozyskaniu drugiej rozgrywającej. Jest nią Amerykanka Samantha Seliger-Swenson.

Mierząca 183 centymetry wzrostu Seliger-Swenson urodziła się 24 lutego 1997 roku w Minnesocie. Pochodzi ze sportowej rodziny, jej mama grała w siatkówkę, a tata w piłkę nożną. Nowa rozgrywająca Radomki studiowała marketing i biznes na Uniwersytecie Minesoty, gdzie grała w drużynie uniwersyteckiej. Jako jedyna siatkarka w USA czterokrotnie wygrywała zawody AVCA All-American. Podczas występów w Gophers dwukrotnie została wybrana rozgrywającą roku (2016, 2018) i zebrała 5674 asyst, co uplasowało ją na czwartym miejscu w historii szkoły.

 

Nawrocki: Na cuda musimy trochę poczekać

 

W minionym sezonie Seliger-Swenson była zawodniczką piątego w lidze francuskiej klubu Beziers VB. Jak czytamy na oficjalnej stronie drużyny, Francja niechętnie się z nią rozstała.

 

- Samantha była jedną z zawodniczek, które przyczyniły się do naszych dobrych wyników. Wiedziała, jak postępować przez cały sezon taktycznie i emocjonalnie. Jest zawodniczką, którą chcielibyśmy utrzymać, ale taki jest wysoki poziom sportu. Życzymy jej wszystkiego najlepszego w nowym projekcie - napisano.

 

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie