Już niebawem towarzyskie mecze siatkarek. "Duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry"

Siatkówka
Już niebawem towarzyskie mecze siatkarek. "Duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry"
fot. COS

30 czerwca i 1 lipca w hali Centrum Aktywnego Wypoczynku w Wałbrzychu rozegrane zostaną mecze kobiecych reprezentacji Polski i Czech. - Jest duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry - mówił statystyk reprezentacji Radosław Wodziński w "Poranku z Polsatem Sport".

Kadra siatkarek w czwartek zakończyła trzytygodniowe zgrupowanie w Szczyrku. Wodziński przyznał, że przygotowania do sparingu z Czeszkami były intensywne.


- Wchodziliśmy spokojnie. Po takiej przerwie trudno od razu zacząć trening, trzeba było się oswoić z piłką, popracowaliśmy też nad przygotowaniem fizycznym. Ten powrót z czasem następował, weszliśmy w szóstki i zaczęło się granie wewnętrzne, a sparingi będą dopięciem pierwszej części przygotowań - rozpoczął.


Nawrocki na pierwsze w tym roku zgrupowanie nie powołał kilku zawodniczek, które w ostatnich latach decydowały o obliczu reprezentacji. "Wolne" dostały m.in. rozgrywające Joanna Wołosz i Marlena Kowalewska, atakująca Malwina Smarzek-Godek, przyjmująca Natalia Mędrzyk oraz środkowe Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Klaudia Alagierska i Agnieszka Kąkolewska. Selekcjoner sięgnął po kilka młodszych, nieco mniej znanych zawodniczek - Paulinę Damaske, Karolinę Drużkowską, Oliwię Bałuk.


- Jeśli chodzi o tę grupę, jest na pewno młodsza, ale z dużym potencjałem. Są w niej siatkarki grające w lidze włoskiej, ale też takie, które w zespołach TAURON Ligi odgrywają kluczową rolę. Granie z Czeszkami pokaże w jakim miejscu są te dziewczyny, a na treningach wygląda to nieźle - ocenił statystyk kadry.

 

Zobacz też: Czas na Czechy! Polskie siatkarki zakończyły zgrupowanie w Szczyrku


Przyznał też, że cały sztab i same zawodniczki odczuwają duże emocje, w związku z możliwością zmierzenia się z rywalem na boisku.


- Jest duża ekscytacja, bo dziewczyny są spragnione gry. Szkoda, że to spotkania bez kibiców, ale jesteśmy mocno nastawieni na to granie i nie możemy się doczekać - przyznał.

 

Z kolei Wojciech Czayka, przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Siatkowej zapewnił, że mecze odbędą się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności.


- Musieliśmy się dostosować do istniejącej sytuacji, aby zorganizować to w sposób maksymalnie bezpieczny. Cały obiekt jest wyłącznie do naszej dyspozycji, a liczba organizatorów i osób tu pracujących - zredukowana do minimum. To specyficzna sytuacja, ale jestem przekonany, że dopełniliśmy najwyższej staranności, aby zorganizować to w maksymalnie bezpieczny sposób - podsumował.

 

Całość w załączonym materiale wideo.

 

 

***

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

AgB, Polsat Sport, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie