KSW 53: Parke w swoim stylu zaczepił Gamrota. "Jak możesz być mistrzem..."

Sporty walki
KSW 53: Parke w swoim stylu zaczepił Gamrota. "Jak możesz być mistrzem..."
fot. KSW

Pojedynek Mateusza Gamrota (15-0-1NC, 4 KO, 4 SUB) i Normane'a Parke'a (28-6-1-1NC, 4 KO, 12 SUB) będzie jednym z głównych wydarzeń gali KSW 53. Zawodnicy w przeszłości zmierzyli się już dwukrotnie - za pierwszym razem lepszy był Polak, a drugie starcie zostało uznane za nieodbyte. Parke w swoim stylu podgrzewa już atmosferę w mediach społecznościowych.

Brytyjczyk znany jest z tego, że prowokuje swoich rywali zarówno w mediach społecznościowych, jak i wywiadach czy na ważeniach. Nie inaczej jest tym razem. Parke zamieścił na swoim profilu na Instagramie zdjęcie, na którym wraz z Gamrotem patrzą sobie głęboko w oczy. 

"Jak możesz być wciąż mistrzem po tym, jak nie walczyłeś w MMA przez dwa lata..." - dodał w opisie pod fotografią.

 

 

Odniósł się tym samym do braku aktywności Gamrota w ostatnich kilkunastu miesiącach. Zawodnik z Poznania ostatnią walkę stoczył w grudniu 2018 roku, pokonując jednogłośną decyzją sędziów Klebera Koike Erbsta na gali KSW 46. Zdobył wówczas swój drugi pas mistrzowski - tym razem w kategorii piórkowej. Wcześniej sięgnął po pas w wadze lekkiej. 

 

ZOBACZ TEŻ: Skrót walki Gamrot - Koike Erbst

 

Następnie Gamrot skupił się między innymi na zawodach grapplingowych. W 2019 roku zdobył mistrzostwo Europy ADCC w kategorii do 77 kilogramów. Później brał udział w mistrzostwach świata, lecz przegrał w pierwszej walce z Garrym Tononem.

 

Gamrot i Parke po raz pierwszy zmierzyli się w maju 2017 roku. Na gali KSW 53 górą był Polak, pokonując po wyrównanej walce Parke'a przez jednogłośną decyzję sędziów. Do rewanżu doszło kilka miesięcy później w Dublinie na gali KSW 40. Walka została uznana za nieodbytą, ponieważ Gamrot przypadkowo włożył palec w oko rywala, który nie był w stanie kontynuować pojedynku.

 

BS, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze