F1: Na tor wyjedzie czarny Mercedes. Zespół sprzeciwia się dyskryminacji

Moto
F1: Na tor wyjedzie czarny Mercedes. Zespół sprzeciwia się dyskryminacji
fot. Daimler Media
Lewis Hamilton i Valtteri Bottas wyjadą na tory Formuły 1 w całkowicie czarnym Mercedesie.

Lewis Hamilton i Valtteri Bottas wyjadą na tory Formuły 1 w całkowicie czarnym Mercedesie. W ten sposob zespół chce zamanifestować swój sprzeciw wobec "wszelkich form dyskryminacji".

Mercedes, czyli "Srebrne Strzały" znany jest z charakterystycznego jasnego malowania. Zbliżający się - i tak już wyjątkowy sezon - będzie jednak początkiem zmian dla aktualnych mistrzów świata.


"Na rok 2020 wybraliśmy całkowicie czarne malowanie, mające być wyraźnym oświadczeniem, że sprzeciwiamy się rasizmowi i wszelkim formom dyskryminacji" - oznajmił zespół.

 

Zobacz też: F1. Kubica: postawiłbym pieniądze na Verstappena

 

Jak dodali przedstawiciele Mercedesa, obecnie tylko 3% pracowników identyfikuje się jako należących do mniejszościowych grup etnicznych i tylko 12% członków ekipy to kobiety.


"Ten brak różnorodności pokazuje, że musimy znaleźć nowe podejście, aby przyciągnąć talenty z wielu obszarów społeczeństwa, do których obecnie nie docieramy. Wiemy, że nasz zespół będzie silniejszy, jeśli uda nam się przyciągnąć talenty z możliwie najszerszej puli - dodał team.


Nowy sezon Formuły 1 rozpocznie się w niedzielę 5 lipca od wyścigu na torze Red Bull Ring w Austrii. Tydzień później kierowcy ponownie będą rywalizować na tym samym obiekcie.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie