PlusLiga: PGE Skra rozpoczęła treningi adaptacyjne (WIDEO)

Siatkówka
PlusLiga: PGE Skra rozpoczęła treningi adaptacyjne (WIDEO)
fot. fot. Paweł Piotrowski
W poniedziałkowych zajęciach wzięło udział siedmiu siatkarzy PGE Skry

Siedmiu siatkarzy stawiło się na pierwszych zajęciach PGE Skry Bełchatów przed zbliżającym się sezonem 2020/2021. Są to treningi adaptacyjne, by w jak najlepszej formie rozpocząć okres przygotowawczy do rozgrywek. (wideo: PGE Skra Bełchatów)

Spotkanie rozpoczęło się od przemowy prezesa Konrada Piechockiego i powitania w zespole nowych siatkarzy, którzy przyjechali na pierwszy trening: Bartosza Filipiaka, Mikołaja Sawickiego i Sebastiana Adamczyka. Ponadto szef klubu… pogratulował Dusanowi Petkoviciowi powiększenia rodziny.

 

W hali Energia stawili się także Milan Katić, Kacper Piechocki i Robert Milczarek, wraz ze sztabem prowadzonym przez Gogola: asystentem Radosławem Kolankiem, fizjoterapeutami Tomaszem Kuciapińskim i Tomaszem Pieczko oraz statystykiem Robertem Kaźmierczakiem.

 

Magiera: Transferowy strzał w dziesiątkę...

 

Szkoleniowiec PGE Skry przede wszystkim cieszył się, że zespół wreszcie mógł się spotkać na pierwszym treningu w hali i rozpocząć okres adaptacyjny do nowego sezonu.

 

- Czekają nas dwa tygodnie bardzo delikatnej pracy. Chcemy obudzić organizmy zawodników, dlatego będzie sporo prewencji. Bierzemy lekcję z odmrażania lig piłkarskich, gdzie było sporo kontuzji, a nasze działania mają temu zapobiec. Pierwsze zajęcia pokazały, że jesteśmy na bardzo różnych poziomach, bo niektórzy mieli możliwość trenować więcej, a niektórzy mniej. Organizmy muszą się też przyzwyczaić do dłuższych treningów, bo we własnym gronie siatkarze ćwiczyli do godziny, a w sezonie będziemy trenować znacznie dłużej - mówi trener Gogol.

 

Po spotkaniu ze sztabem na wewnętrznej rozmowie zawodnicy wyszli na półtoragodzinny trening wprowadzający. Spokojnie pracowali z piłkami, a po południu czekała ich sesja zdjęciowa.

 

- Jak na pierwszy raz było dość intensywnie, ale myślę, że wszyscy jesteśmy zadowoleni. Z zakwasami problemu nie będzie - uśmiecha się Filipiak.

 

Nowy zawodnik ZAKSY porównał PlusLigę i Serie A1. Podjął się zestawienia składów

 

Przez najbliższe dwa tygodnie zawodnicy PGE Skry będą trenowali w hali Energia, w siłowni, a także na boiskach do siatkówki plażowej. W połowie lipca rozpoczną natomiast typowy okres przygotowawczy.

 

- Mamy zaplanowany również szereg sparingów, bo siatkarze tego potrzebują. Nie mieliśmy meczu od 8 marca, więc jesteśmy praktycznie pięć miesięcy bez grania. zagramy dziesięć, może nawet dwanaście meczów kontrolnych. Na pewno z VERVĄ Warszawa i z Aluronem Virtu CMC Zawiercie - dodał szkoleniowiec.

 

Filipiak: Znów musimy przyzwyczaić się do normalnego życia siatkarza

 

Warto dodać, że Grzegorz Łomacz, Karol Kłos i Norbert Huber przebywają na zgrupowaniu reprezentacji Polski, a Mateusz Bieniek rehabilituje się po zabiegu kolana. Wciąż nie wiadomo, kiedy do zespołu dołączą Amerykanie Jennings Franciskovic i Taylor Sander oraz Irańczyk Milad Ebadipour.

 

- Mamy problem z podróżowaniem, bo loty spoza strefy Schengen są mocno ograniczone. Serbowie dotarli do nas drogą lądową. Wierzymy, że po 15 lipca wiele granic zostanie otwartych, a wtedy będziemy mogli trenować w komplecie - mówi Gogol.

 

 

Już niedługo siatkarze i siatkarki reprezentacji Polski wrócą do międzynarodowej rywalizacji! Transmisja towarzyskich spotkań podopiecznych Vitala Heynena z Niemcami w Polsacie Sport (22–23 lipca). Z kolei podopieczne Jacka Nawrockiego zmierzą się z Czeszkami (transmisje 30 czerwca i 1 lipca o godzinie 20.30). Najświeższe informacje o reprezentacji Polski siatkarzy dostępne TUTAJ. Z kolei wszystkie aktualności dotyczące kadry Polski siatkarek dostępne TUTAJ.

Informacja prasowa, WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze