Rosyjski siatkarz zaatakował kierowcę. Został ukarany dyskwalifikacją (WIDEO)

Siatkówka
Rosyjski siatkarz zaatakował kierowcę. Został ukarany dyskwalifikacją (WIDEO)
fot. Mash/YouTube
Aleksander Kimerow został ukarany warunkową dyskwalifikacją.

Rosyjski zawodnik Aleksander Kimerow został ukarany warunkową dyskwalifikacją przez krajową federację siatkówki i natychmiastowym rozwiązaniem kontraktu z klubem. Powodem - atak na kierowcę na ulicach Moskwy.

Jak podano, Kimerow miał wpaść w furię, ponieważ nie podobał mu się sposób, w jaki mężczyzna jadący przed nim prowadził swoje auto.


"Aleksander oszalał, ponieważ samochód przed nim nie poruszał się środkiem pasa ruchu i nie przepuszczał go na światłach" - relacjonował portal mash.ru.


Rosyjski siatkarz zaczął od uderzenia w lusterko. Później zatrzymał swój samochód, zablokował ruch i dodatkowo kopnął w auto.

 

 

Zobacz też: Mistrz Europy w skoku wzwyż zawieszony za doping

 

Niestosowne zachowanie 23-letniego siatkarza odbiło się szerokim echem w świecie sportu, dlatego nie mógł uniknąć konsekwencji. Rosyjska Federacja Siatkówki podjęła decyzję o warunkowej dwuletniej dyskwalifikacji zawodnika, a jego dotychczasowy zespół Fakieł Nowy Urengoj rozwiązał z nim kontrakt.


- To zachowanie było nieakceptowalne. Kontrakt stanowi, że gracz musi przestrzegać wszystkich zasad i podtrzymywać pozytywny wizerunek zespołu. W związku z tym zostanie ukarany - oznajmił dyrektor sportowy klubu Nikołaj Kapranow w rozmowie z krajowym R-Sport.


Barwy klubu Fakieł Nowy Urengoj Kimerow reprezentował od 2018 roku. Wcześniej grał między innymi dla Dynama Moskwa, czy Uralu Ufa. Z reprezentacją zdobył złoto Mistrzostw Świata Juniorów i Mistrzostw Świata do lat 23.

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie