Gogol: Uczymy się na przykładach z lig piłkarskich

Siatkówka
Gogol: Uczymy się na przykładach z lig piłkarskich
Fot. Cyfrasport
Siatkarze PGE Skry Bełchatów rozpoczęli okres adaptacyjny.

Po długiej przerwie wymuszonej pandemią koronawirusa, siatkarze powoli wracają do obowiązków klubowych. Jedną z drużyn która zaczęła przygotowania jest PGE Skra Bełchatów. - Te pierwsze zajęcia pokazały, że jesteśmy na bardzo różnych poziomach jeśli chodzi o przygotowanie. Jedni mieli okazję popracować więcej na siłowni, inni byli zamknięci na kwarantannie, a jeszcze inni mieli możliwości na treningi kardio. Teraz będzie czas, by to wyrównać - zaznaczył Michał Mieszko Gogol.

W poniedziałek siedmiu siatkarzy Skry rozpoczęło okres adaptacyjny przed okresem przygotowawczym.

 

- Czekają nas dwa tygodnie bardzo powolnej i delikatnej pracy. Chcemy obudzić organizmy zawodników, dlatego będzie sporo prewencji. Bierzemy lekcję z odmrażania lig piłkarskich, gdzie było sporo kontuzji, a nasze działania mają temu zapobiec. Organizmy muszą się też przyzwyczaić do dłuższych treningów, bo we własnym gronie siatkarze ćwiczyli do godziny, a w sezonie będziemy trenować znacznie dłużej - powiedział trener siatkarzy z Bełchatowa.

 

Zobacz też: PlusLiga: PGE Skra rozpoczęła treningi adaptacyjne (WIDEO)

 

- Te pierwsze zajęcia pokazały, że jesteśmy na bardzo różnych poziomach, jeśli chodzi o przygotowanie. Jedni mieli okazję popracować więcej na siłowni, inni byli zamknięci na kwarantannie, a jeszcze inni mieli możliwości na treningi kardio. Teraz będzie czas, żeby przyzwyczaić wszystkich do większej objętości treningowej. Indywidualne treningi zazwyczaj trwają około godziny. Te z drużyną będą od godziny i 45 minut do dwóch godzin. Stopniowo musimy ich do tego przyzwyczaić. Musimy pamiętać, że mamy kilku reprezentantów i oni są na innym etapie, bo już skaczą. My przez te dwa tygodnie nie będziemy. Pod koniec delikatnie na miękkiej powierzeni. Chciałbym, żeby w momencie, kiedy spotkamy się wszyscy razem, większość będzie na tym samym poziomie.

 

 

- Prawdziwy okres przygotowawczy rozpoczniemy 13 lipca i będzie trwał około ośmiu tygodni. Mamy w planach około 10 sparingów, ale myślę, że ta liczba się jeszcze powiększy. Ostatni mecz zagraliśmy siódmego marca. Mamy prawie pięć miesięcy bez prania, dlatego chciałbym, żebyśmy szybko zaczęli wchodzić w rytm meczowy. Grania będzie sporo.

 

NP, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze