Heynen znów zaskoczył. Kilku siatkarzom opadły szczęki (WIDEO)

Siatkówka
Heynen znów zaskoczył. Kilku siatkarzom opadły szczęki (WIDEO)
fot. Polska Siatkówka
Zaskoczyć i pożartować trener Vital Heynen naprawdę potrafi

Reprezentacja Polski siatkarzy rozpoczęła w poniedziałek drugą część zgrupowania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale. Już podczas pierwszego spotkania całej grupy trener Vital Heynen dał znać, że nudno nie będzie. Nietypowy pomysł selekcjonera tak zaskoczył zawodników, że kilku z nich wręcz odebrało mowę. Sprawy w swoje ręce musiał wziąć kapitan Michał Kubiak. (wideo: Polska Siatkówka)

Po przywitaniu się z reprezentantami Polski trener Heynen wygłosił krótką przemowę. Rozpoczął ją od słów:

 

- To jest efekt moich przemyśleń. To wy zdecydujecie, jak będziemy trenować przez najbliższe dwa tygodnie. Proszę Was o przygotowanie programu, ale decyzja musi być zespołowa.

 

Na twarzach siatkarzy zaczęło się malować niedowierzanie, zrobili wielkie oczy i długo nic nie mówili. Prawdopodobnie byli przekonani, że selekcjoner ich "wkręca" i zaraz wybuchnie śmiechem. Nic z tych rzeczy. Traner rozwiesił na tablicach tabele, po czym zaczął tłumaczyć:

 

- Jeżeli ktoś napisze FI, będzie to znaczyć, że chce zajęć fitness. Zapisujesz to i trenujesz w siłowni obok hali. Jeżeli chcesz treningu kardio, piszesz CA. Jeżeli chcesz uczestniczyć w innych aktywnościach, piszesz TA. Hasła Barbecue chyba się muszę wyjaśniać.

A jeżeli chcecie wolne, proszę napisać Free.

 

Hit transferowy w II lidze siatkarzy! Były gracz Aluronu wrócił do dawnego klubu

 

Po ostatnich słowach Belga po sali nareszcie rozniósł się głośny śmiech, zamurowanych siatkarzy najwyraźniej odblokowało. Michał Kubiak natychmiast sięgnął po flamaster i napisał: Free. To była jego odpowiedź żartem na żart. Siatkarze byli bowiem gotowi do treningu.

 

- Lubimy trenować, nie spotkaliśmy się tutaj towarzysko. Chcemy dobrze wykorzystać ten czas, po to tutaj przyjechaliśmy - mówił później Grzegorz Łomacz.

 

Doświadczony siatkarz opuścił MKS Będzin

 

Przemowę do zawodników wygłosił także Kubiak:

 

- Ustalmy tak: codziennie siłownia, ale jeżeli ktoś będzie potrzebował np. treningu w hali, by poprzyjmować, pozagrywać, to wpisuje to w indywidualnym planie - mówił kapitan. Sprzeciwu nie było.

 

- Bardzo szybko doszliśmy do porozumienia, Michał wszystko pozapisywał i... będziemy sobie trenować - podsumował Łomacz.

 

WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze