Nowy termin ORLEN Wyścigu Narodów

Moto
Nowy termin ORLEN Wyścigu Narodów
fot. PAP
Nowy termin ORLEN Wyścigu Narodów

Tegoroczny ORLEN Wyścig Narodów odbędzie się w Rzeszowie w dniach 12-13 września. Zmiana terminu spowodowana jest nowym kalendarzem zawodów Międzynarodowej Unii Kolarskiej. ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie finałową odsłoną cyklu UCI Nations Cup U23.

W związku z pandemią koronawirusa nastąpiło wiele zmian w tegorocznym sezonie kolarskim. Wiele zawodów zostało odwołanych, a te najważniejsze znalazły nowe terminy w kalendarzu. Cykl Pucharu Narodów będzie składał się z trzech wyścigów – Tour de l’Avenir, Wyścigu Pokoju oraz ORLEN Wyścigu Narodów. To właśnie rozegrane w Rzeszowie polskie zawody rozstrzygną o losach klasyfikacji generalnej UCI Nations Cup U23.

 

Zobacz także. F1: Na tor wyjedzie czarny Mercedes. Zespół sprzeciwia się dyskryminacji


- Mając w pamięci wielkie emocje, które towarzyszyły ubiegłorocznej, inauguracyjnej edycji ORLEN Wyścigu Narodów, nie mogę się doczekać wrześniowego wyścigu. Do Polski ponownie przyjadą najlepsi młodzi zawodnicy z wielu krajów i będą rywalizować w barwach narodowych reprezentując poszczególne państwa. Wyścig będzie dla nich szansą na pokazanie światu swojego talentu. Już dziś możemy być pewni żywiołowej, widowiskowej i pełnej pasji walki o zwycięstwo – powiedział dyrektor generalny Lang Team Czesław Lang.

ORLEN Wyścig Narodów będzie się składał z dwóch etapów. W sobotę 12 września odbędzie się jazda drużynowa na czas, a w niedzielę 13 września wyścig ze startu wspólnego. Oba etapy będą rozgrywane na 27-kilometrowej rundzie ze startem i metą w al. Cieplińskiego w Rzeszowie. Swój udział w wyścigu zapowiedziało około 20 reprezentacji narodowych.

ORLEN Wyścig Narodów w Rzeszowie będzie także ważnym sprawdzianem dla poszczególnych reprezentacji przed mistrzostwami świata, które odbędą się w dniach 20-27 września w Szwajcarii.

Informacja Prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze