PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma nowego atakującego

Siatkówka
PlusLiga: VERVA Warszawa ORLEN Paliwa ma nowego atakującego
fot. Cyfrasport

Jakub Ziobrowski został nowym atakującym VERVA Warszawa Orlen Paliwa, a kontrakt na kolejne dwa lata przedłużył środkowy Piotr Nowakowski. Pełny skład stołecznej ekipy siatkarzy ma uzupełnić jeszcze przyjmujący, ale jego nazwisko ma być znane za kilka dni.

Ziobrowski to mistrz świata i Europy w kategoriach młodzieżowych. Z Vervą podpisał dwuletni kontrakt. - Kuba Ziobrowski to zawodnik z bardzo dużym potencjałem, co już wielokrotnie pokazał. Był przecież filarem mistrzowskich reprezentacji kadetów i juniorów. Liczymy, że pod okiem trenera Andrei Anastasiego zrobi kolejne kroki w przód i będzie mocnym punktem naszej drużyny – powiedział Piotr Gacek, cytowany na oficjalnej stronie klubu jego dyrektor sportowy.

 

O miejsce w wyjściowym składzie Ziobrowski powalczy z Michałem Superlakiem. - Bardzo się cieszę z podpisania kontraktu z Vervą i... szykuję się do przeprowadzki do stolicy. Przygotowania ruszają już za tydzień. Kiedy dostałem ofertę z Warszawy, nie wahałem się ani chwili. Chciałem trenować i grać pod okiem Andrei Anastasiego. Jestem przekonany, że pomoże mi to rozwinąć skrzydła. Cele mamy ambitne: chcemy walczyć o mistrzostwo Polski – skomentował 23-letni Ziobrowski, który jest wychowankiem AKS Resovii Rzeszów, z którego trafił do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Spale. W ostatnich dwóch sezonach występował natomiast w barwach Cuprum Lubin.

 


Mistrz świata oficjalnie zostaje w VERVIE Warszawa ORLEN Paliwa

 

W poniedziałek kontrakt na kolejne dwa lata przedłużył Nowakowski. Znacznie bardziej doświadczony siatkarz chciał pozostać w Warszawie, mimo że kusiły go inne kluby. - Pit miał możliwość zmiany barw i z pewnością kilka ciekawych ofert na stole. Zdecydował się zostać z nami, i to przez kolejne dwa lata. Piotr wygrał już niemal wszystko, co było do wygrania. Lista jego sukcesów jest bardzo długa. Liczę, że po zbliżającym się sezonie dopisze do niej następny złoty krążek mistrzostw Polski. I oczywiście upragnione złoto igrzysk olimpijskich, czego mu z całego serca życzę – zaznaczył Gacek, były reprezentacyjny partner Nowakowskiego.

 

Sam środkowy czuje się bardzo dobrze w stolicy i dlatego też zdecydował się tu pozostać wraz z żoną i córeczką. - Mamy tu wszystko, czego nam potrzeba. A ja mogę pracować ze świetnym trenerem i walczyć o najwyższe cele. Po poprzednim, niedokończonym sezonie, mam duży niedosyt. W Lidze Mistrzów nie poszło nam najlepiej. Chcieliśmy odkuć się w PlusLidze, byliśmy przecież jednymi z kandydatów do złota. Niestety pojawił się koronawirus. Swoje plany przenoszę więc na sezon 2020/21. Mamy mocny skład i będziemy bić się o medale – podkreślił dwukrotny mistrz świata.

 

Na środku siatki, obok Nowakowskiego, grać będą w Warszawie Andrzej Wrona i Jakub Kowalczyk. - Do sezonu 2020/21 przystąpimy w 12-osobowym składzie. Brakuje nam jeszcze przyjmującego. Jego nazwisko przedstawimy w najbliższych dniach – zapewnił Gacek.

 

Stołeczny zespół w przerwanym przedwcześnie z powodu koronawirusa sezonie zajął drugie miejsce, za Zaksą Kędzierzyn-Koźle. Tytułu jednak ze względu na okoliczności nie przyznano.

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze