Akcja Hurkacza podbija Internet! Szalone zagranie Polaka (WIDEO)

Hubert Hurkacz wygrał drugie spotkanie w towarzyskim turnieju na Florydzie

Hubert Hurkacz odniósł drugie zwycięstwo w pokazowym turnieju tenisowym na Florydzie. W meczu o miejsca 5-8 wygrał z Amerykaninem Mackenzie McDonaldem 3:4 (9-11), 4:2, 4:2. W mediach społecznościowych głośno jest o niezwykle efektownej akcji polskiego tenisisty, który hot-dogiem zaskoczył rywala z USA.

Polak przygotowuje się na Florydzie do letniej części sezonu, który ma zostać wznowiony w sierpniu po przerwie spowodowanej koronawirusem. Oprócz Hurkacza w turnieju na twardych kortach bierze udział siedmiu niżej notowanych od niego Amerykanów. Polak rozpoczął od porażki z Brandonem Nakashimą 3:4 (6-8), 1:4, a następnie pokonał J.C. Aragone 4:0, 2:4, 4:3 (7-2).

Ekskluzywny wywiad z Borisem Beckerem. "Nie zamykam się tylko na świat tenisa. Jestem wielkim fanem Formuły 1"

Z McDonaldem przegrał pierwszą partię po niezwykle zaciętej batalii, ale odbił to sobie po przerwie. Wygrał 4:2 i doprowadził do decydującej odsłony. To właśnie w niej popisał się zagraniem, które krąży już w mediach społecznościowych i musi robić wrażenie na każdym fanie tenisa na świecie.

Hurkacz od początku wybuchu pandemii przebywa w USA, gdzie trenuje. W maju udał się do West Palm Beach, by wziąć udział w turnieju pokazowym. Obecnie coraz więcej takich imprez toczy się zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Wznowienie rywalizacji w cyklu ATP ma nastąpić 14 sierpnia w Waszyngtonie.