Kolejny gol Polaka w Kazachstanie

Pomocnik Konrad Wrzesiński strzelił gola dla Kajrata Ałmaty w meczu ligi kazachskiej.

Pomocnik Konrad Wrzesiński strzelił gola dla Kajrata Ałmaty w meczu ligi kazachskiej. Dla 26-letniego piłkarza to drugie trafienie w tym sezonie.

Coraz lepiej radzą sobie polscy piłkarze w Kazachstanie. W środę Konrad Wrzesiński po raz kolejny trafił do siatki w meczu tamtejszej Priemjer Ligasy. Tym razem polski pomocnik trafił do siatki w wygranym 3:0 spotkaniu Kajrata Ałmaty z Żetysu Tałdykorgan. Bramkarza rywali pokonał w drugiej połowie, w 56 minucie. 26-latek rozegrał 90 minut, podobnie jak reprezentant Polski Jacek Góralski, który zobaczył także żółtą kartkę.

Szymański spędzi najbliższe lata w Grecji.

Dla Wrzesińskiego to drugie trafienie w tym sezonie. W Kazachstanie rozegrano do tej pory trzy kolejki.

Wrzesiński zawodnikiem Kajrata, który jest czołowym klubie Kazachstanu, jest od 2019 roku. W poprzednim sezonie rozegrał 25 ligowych spotkań w których zdobył trzy bramki. Wcześniej reprezentował barwy ekstraklasowych Zagłębia Sosnowiec i Polonii Warszawa, a także Motoru Lublin, Widzewa Łódź czy Pogoni Siedlce.

Kajrat jest liderem tabeli Priemjer Ligasy.