Mistrz Polski zmienił nazwę i logo

Piłka ręczna
Mistrz Polski zmienił nazwę i logo
fot. CyfraSport
Bertus Servaas poinformował, że VIVE być może wróci do sponsorowania klubu za rok

Wielokrotny mistrz polski w piłce ręcznej z Kielc nie ma już VIVE w nazwie. Od 1 lipca ekipa Tałanta Dujszebajewa funkcjonuje jako PGE Kielce i ma również nowe logo.

17 czerwca na specjalnie zwołanej konferencji prasowej Bertus Servaas poinformował, że VIVE nie będzie dalej wspierała finansowo klubu z Kielc. Powodem są problemy finansowe holenderskiej firmy, które doskwierają jej od początku pandemii koronawirusa.

 

Dotychczasowa umowa sponsorska wygasła 30 czerwca i nie została przedłużona. Dlatego od 1 lipca mistrz Polski funkcjonuje pod nazwą PGE Kielce. Według informacji sport.tvp.pl prowadzone są jednak rozmowy z potencjalnymi sponsorami, którzy mieli by pomóc kielczanom. W razie podpisania umowy pojawiliby się w nazwie drużyny.

 

Czytaj też: Olejniczak zawodnikiem PGE VIVE

 

Jednocześnie od dwóch tygodni prowadzona jest zbiórka internetowa, podczas której udało się już zebrać około 400 tysięcy złotych. Szczególnie szokująca jest jedna z kwot opiewająca na kwotę 85 tysięcy złotych. Pieniądze mają być przeznaczone na utrzymanie zawodników w kadrze drużyny.

 

Zmiana nastąpiła również w logo kieleckiego klubu, z którego zniknęło słowo VIVE.

 

 

Razem z firmą VIVE, kielecki klub sięgnął po 12 tytułów mistrza Polski. W 2016 roku kielczanie osiągnęli największy sukces w historii wygrywając w Lidze Mistrzów.

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie