Pierwszy góral w Tauron 1. Lidze

Siatkówka
Pierwszy góral w Tauron 1. Lidze
fot. Walbrzyszek.com
Dla Radosława Nowaka będzie to pierwszy sezon spędzony w Tauron 1. Lidze.

Radosław Nowak zasilił szeregi pierwszoligowego siatkarskiego zespołu KPS Siedlce. Nowy środkowy został tym samym pierwszym w historii zakopiańczykiem na tym poziomie rozgrywek. Jego kontrakt będzie obowiązywał przez rok.

Były zawodnik MKS Aqua Zdrój Wałbrzych był jednym z wyróżniających się środkowych w II lidze. Zainteresowanych jego pozyskaniem było kilka pierwszoligowych klubów. Do najbardziej zdeterminowanych należał KPS Siedlce. Prezes Maciej Nowak oraz szkoleniowiec zespołu Mateusz Grabda byli pod wrażeniem umiejętności 26-latka pochodzącego ze stolicy Tatr.

 

- Trener skontaktował się ze mną na przełomie marca i kwietnia i zaproponował współpracę. Przeprowadziliśmy kilka konkretnych rozmów. Podobała mi się jego wizja, dobrze dobrany przez niego zespół oraz profesjonalne podejście zarządu. Takie argumenty przekonały mnie, że to właśnie w Siedlcach spędzę następny sezon – powiedział Nowak.

 

Polskie siatkarki wróciły do gry! Zdecydowane zwycięstwo w towarzyskim meczu z Czeszkami

 

Dla "Górala" będzie to pierwsze zetknięcie z zapleczem Plusligi. Jakie stawia sobie cele na rozpoczynający się we wrześniu sezon?

 

- Nie jestem z tych, którzy patrzą daleko do przodu. Skupiam się na tym co tu i teraz. Moim celem jest stworzenie zgranego zespołu i solidne przepracowanie okresu przygotowawczego. Na liście graczy KPS-u znalazły się ciekawe nazwiska, więc jeśli stworzymy kolektyw, będziemy liczyć się w stawce – stwierdził.

 

 

O miejsce w wyjściowej szóstce „Góral” będzie rywalizował z Patrykiem Szymańskim oraz Piotrem Truszkowskim. W jego potencjał wierzy jednak Grabda, który dostrzegł go na drugoligowych parkietach.

 

- Po obejrzeniu kilku meczów w jego wykonaniu podjąłem decyzję, że zasługuje na grę w Tauron 1. lidze, a nie męczarnie na trzecim poziomie rozgrywek. Chcę mu dać szansę. Będzie liczącym się zawodnikiem – przyznał trener KPS Siedlce.

 

Mocnymi stronami środkowego w Wałbrzychu była gra w bloku oraz zagrywka. Poza umiejętnościami siatkarskimi, to bardzo charyzmatyczny zawodnik z charakterem – jak na zakopiańczyka przystało.

 

- Walory czysto sportowe są niesamowicie ważne, ale dla mnie liczy się coś więcej. Radek musi wkomponować się charakterologicznie w zespół. Lubię walczących ludzi, którzy nie dają sobie w kasze dmuchać, a przede wszystkim oddają serce na parkiecie za własną drużynę. „Góral” takim człowiekiem jest. Takiego siatkarza potrzebuję w Siedlcach – zakończył Grabda.

 

Nowy nabytek siedleckiego zespołu przywitał się już z kibicami. Na razie - rzecz jasna - wirtualnie. Na Mazowsze zawitać ma pod koniec lipca, po krótkim urlopie spędzonym na Podhalu.

 

- Serdecznie zapraszam wszystkich kibiców oraz sympatyków siatkówki na wszystkie mecze rozgrywane w ramach rozgrywek TAURON 1. Ligi w sezonie 2020/2021. Ze swojej strony obiecuję Wam wszystkim walkę o każdy punkt do samego końca! A gwarancją tego jest moja góralska zawziętość i upartość. Do zobaczenia wkrótce przy ul. Bolesława Prusa 6 bądź na antenie Polsat Sport! – napisał na Facebooku pierwszy w historii zaplecza PlusLigi zakopiańczyk.

 

Urodzony 7 listopada 1993 roku zawodnik jest wychowankiem UMKS-u MOS Wola Warszawa. Następnie przeniósł się do Mińsko-Mazowieckiego Klubu Siatkarskiego. Tam dostrzegł go francuski Al Caudry Volley-Ball. Po powrocie do Polski reprezentował barwy ZTS-u Ząbkowice Śląskie, UKS-u Centrum Augustów, a w poprzednim sezonie MKS-u Aqua Zdrój Wałbrzych.

Przemysław Nowak, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl
ZOBACZ TAKŻE WIDEO: Polska - Iran 3:0. Skrót meczu

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie