Polska – Czechy: Drugi mecz siatkarek. Relacja i wynik na żywo

Polskie siatkarki zmierzą się z reprezentacją Czech w drugim spotkaniu towarzyskim w Wałbrzychu. W pierwszej grze obu ekip górą były podopieczne trenera Jacka Nawrockiego. Relacja na żywo z meczu Polska – Czechy na Polsatsport.pl od godziny 20.30.

Pierwsze towarzyskie starcie siatkarek Polski i Czech rozegrano we wtorek w Wałbrzychu. Biało-czerwone pewnie pokonały rywalki 3:0 (25:14, 25:19, 25:19), przegrały jednak w dodatkowym secie 24:26.

W polskiej drużynie brakuje kilku czołowych siatkarek, ale sytuacja ta stworzyła trenerowi Nawrockiemu szansę do sprawdzenia kilku nowych zawodniczek. W konfrontacji z Czeszkami w narodowych barwach zadebiutowały trzy zawodniczki – Weronika Centka, Martyna Świrad i Marta Ziółkowska. Pierwszy krok w reprezentacji wypadł obiecująco.

– Jakaś tam mała wpadka była, ale co to za debiut bez wpadki? Oczywiście brakowało publiczności, ale same stworzyłyśmy atmosferę i dobry klimat do grania. Oceniam swój występ raczej pozytywnie – powiedziała po meczu Centka.

Centka: Z debiutu zapamiętam wyjątkowy klimat

Dobre zawody rozegrały również siatkarki bardziej doświadczone: Magdalena Stysiak (17 oczek – najlepiej punktująca zawodniczka meczu), Martyna Łukasik, Zuzanna Górecka czy Maria Stenzel.

O ile dla sztabu reprezentacji Polski mecze z Czechami są okazją do eksperymentów, to dla rywalek jest to czas przygotowań do kwalifikacji do przyszłorocznych mistrzostw Europy. Zostaną one rozegrane w drugiej połowie sierpnia, a Czeszki zmierzą się z Bośnią i Hercegowiną, Łotwą oraz Słowenią.

Mecze w wałbrzyskiej hali "Aqua Zdrój" są rozgrywane bez udziału publiczności. Na części trybun pojawiły się kartonowe postacie ze zdjęciami kibiców, którzy wykupili możliwość umieszczenia swojego awatara.

Relacja na żywo z meczu Polska – Czechy na Polsatsport.pl w środę od godziny 20.30.