Poznaliśmy trasę Tour de Pologne 2020

Inne
Poznaliśmy trasę Tour de Pologne 2020
fot. PAP
Dyrektor Tour de Pologne - Czesław Lang

Z Chorzowa do Krakowa poprowadzi trasa Tour de Pologne, pierwszego na świecie wyścigu etapowego kolarzy elity po długiej przerwie spowodowanej koronawirusem – ogłosił w środę wieczorem dyrektor imprezy Czesław Lang.

Z powodu pandemii wyścig został przesunięty z lipca na nowy termin (5-9 sierpnia) i skrócony z siedmiu do pięciu odcinków.

 

Miastami goszczącymi mety etapów będą: Katowice, Zabrze, Bielsko-Biała, Bukowina Tatrzańska oraz Kraków. Królewskim odcinkiem ma być czwarty, na pętli wokół Bukowiny Tatrzańskiej.

 

Tour de Pologne: Lambrecht patronem klasyfikacji młodzieżowej

 

Wyścig rozpocznie się dokładnie w pierwszą rocznicę śmierci Belga Bjorga Lambrechta, który tragicznie zginął na etapie z Chorzowa do Zabrza. Na 48. kilometrze nagle zjechał z szosy i uderzył w betonowy przepust wodny. W trwającej od 1928 roku historii imprezy był to jedyny śmiertelny wypadek kolarza.

 

Tegoroczna, 77. edycja odbędzie się bez publiczności, bez Stref Kibica i trybun, z ograniczoną liczbą dziennikarzy oraz w ścisłym reżimie sanitarnym.

 

Tour de Pologne będzie pierwszym wyścigiem etapowym najwyższej kategorii (World Tour) po blisko pięciomiesięcznej przerwie wywołanej pandemią koronawirusa. Swój udział potwierdzili m.in. triumfator z 2014 roku Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), zwycięzca ubiegłorocznego Giro d'Italia Kolumbijczyk Richard Carapaz (Ineos) oraz aktualny mistrz świata Duńczyk Mads Pedersen (Trek-Segafredo).

 

Trasa 77. Tour de Pologne:

 

5 sierpnia, 1. etap, Chorzów – Katowice (195,8 km)
6 sierpnia, 2. etap, Opole - Zabrze (151,5 km)
7 sierpnia, 3. etap, Wadowice – Bielsko-Biała (203,1 km)
8 sierpnia, 4. etap, Bukovina Resort – Bukowina Tatrzańska (152,9 km)
9 sierpnia, 5. etap, Zakopane – Kraków (188 km)

psl, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze