Real Madryt ogłosił powstanie nowej drużyny! Pierwsze takie wydarzenie w 118-letniej historii klubu

Piłka nożna
Real Madryt ogłosił powstanie nowej drużyny! Pierwsze takie wydarzenie w 118-letniej historii klubu
fot. Cyfrasport

Po 118 latach istnienia piłkarski Real Madryt będzie miał profesjonalną drużynę kobiecą. W środę słynny klub ogłosił oficjalnie powstanie takiego zespołu, co było możliwe dzięki fuzji z CD Tacon i uzyskaniu zgody od hiszpańskiej federacji.

Real pozostawał dotychczas jednym z niewielu słynnych klubów piłkarskich bez profesjonalnej drużyny żeńskiej. Ten brak został teraz nadrobiony poprzez wchłonięcie CD Tacon - młodego madryckiego klubu, który został utworzony w 2014 roku, a pięć lat później awansował do hiszpańskiej ekstraklasy.

 

Ratyfikowany na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu "socios" (kibiców-akcjonariuszy) już 15 września 2019 roku projekt wykupu CD Tacon za 300 tys. euro, wszedł w życie w środę, stanowiąc - jak piszą światowe agencje - początek galaktycznego projektu Realu Madryt dla kobiet.

 

PKO Ekstraklasa: Gutkovskis oficjalnie w Rakowie

 

Klub ze stolicy kraju powiadomił oficjalnie o przesłaniu dokumentacji do hiszpańskiej federacji (RFEF) i otrzymaniu od niej niezbędnej zgody.

 

Kobieca drużyna "Królewskich" zadebiutuje w sezonie 2020/21. Będzie trenować i rozgrywać swoje mecze domowe na obiekcie Ciudad Real Madrid. 

RM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze