Wielki powrót! Gigant PlusLigi sięgnął po Staszewskiego

Siatkówka
Wielki powrót! Gigant PlusLigi sięgnął po Staszewskiego
fot. PAP
Adrian Staszewski wrócił do PlusLigi.

Adrian Staszewski wrócił do PlusLigi i uzupełnił skład przyjmujących Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle. – Otrzymałem ofertę z ZAKSY i muszę przyznać, że długo się nad tą propozycją nie zastanawiałem. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i czuję, że trafiłem w dobre miejsce – podkreślił zawodnik.

Staszewski jest wychowankiem STS Skarżysko-Kamienna, skąd trafił do klubu z Kielc. Przyjmujący w barwach kieleckiego zespołu (Fart/ Effector) na plusligowych parkietach spędził pięć sezonów, będąc jedną z wyróżniających się postaci. Szukając nowych wyzwań ambitny zawodnik w 2015 roku postanowił spróbować swoich sił za granicą, jego wybór padł na jeden z czołowych klubów ligi belgijskiej - VC Euphony Asse - Lennik. W barwach belgijskiego klubu Adrian spędził pięć sezonów, trzykrotnie zdobywając brązowy medal (2017, 2018, 2019), będąc blisko poprawienia tego wyniku w tym roku.

 

W przedwcześnie zakończonym sezonie 2019/20 zespół Staszewskiego zakończył rywalizację na pierwszym miejscu po fazie zasadniczej rozgrywek. Jak przyznał zawodnik, wyjeżdżając do Belgii nie zakładał, że ta przygoda przedłuży się aż na pięć sezonów.

 

– Wstępnie w planie był wyjazd na jeden rok, a następnie powrót do Polski, finalnie zostaliśmy jednak w Belgii na cztery kolejne sezony. Miałem określone cele, jakim było zdobycie mistrzostwa Belgii czy Pucharu. Ten ostatni sezon moim zdaniem był najlepszy w naszym wykonaniu, niestety musieliśmy go zakończyć wcześniej – zaznaczył Staszewski.

 

MKS Będzin ściągnął byłego siatkarza Asseco Resovii i ZAKSY!

 

Jak podkreślił nowy przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, chęć powrotu do kraju była dla niego jednym z kluczowych aspektów.

 

– Czynników, wpływających na moją decyzję o powrocie do Polski i PlusLigi było mnóstwo. Na pewno nie bez znaczenia były względy rodzinne, spędziliśmy pięć lat za granicą i bardzo tęskniliśmy za krajem i bliskimi. Dlatego też uznałem, że teraz jest pora na zmiany. Otrzymałem ofertę z ZAKSY i muszę przyznać, że długo się nad nią nie zastanawiałem. Uznałem, że to jest idealne miejsce dla mnie – pod względem sportowym zawodnikom nie brakuje tutaj niczego. W Kędzierzynie-Koźlu jest wszystko: fenomenalna opieka medyczna, przygotowanie fizycznie i wiele innych aspektów, o których mógłbym mówić. Bardzo się cieszę, że jestem tutaj i czuję, że trafiłem w dobre miejsce – dodał nowy siatkarz ZAKSY.

 

 
 
 
 
 
Wyświetl ten post na Instagramie.
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Adrian Staszewski dołącza do #ZAKSAfamily 💪

Post udostępniony przez ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (@zaksa_kedzierzyn_kozle)

RM, zaksa.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie