Arka Gdynia ma nowego prezesa

Piłka nożna
Arka Gdynia ma nowego prezesa
Fot. PAP

Rada nadzorcza Arki Gdynia wybrała na fotel prezesa Michała Kołakowskiego, który jednocześnie jest większościowym akcjonariuszem klubu. Kołakowski funkcję pełni od 1 lipca.

Rada nadzorcza Arki Gdynia powołała na funkcję prezesa zarządu Michała Kołakowskiego, syna znanego polskiego menadżera Jarosława Kołakowskiego, który od 8 maja 2020 roku jest większościowym akcjonariuszem klubu. Kołakowski junior funkcję pełni formalnie od 1 lipca. Poprzednio prezesem gdynian był Radomir Sobczak, który pracował nad morzem od 17 stycznia do 30 czerwca 2020 roku.

 

 

"Objęcie funkcji wykonawczej w spółce jest dla mnie kolejnym etapem zaangażowania w klub. Pozwoli to na bezpośredni nadzór nad strukturami spółki, ich reorganizacją i usprawnieniem funkcjonowania. Przed nami wiele wyzwań. Jestem przekonany, że pozwoli to na skuteczniejszą realizację planu, który określony został po objęciu przeze mnie pakietu większościowego spółki" - powiedział Kołakowski.

 

W maju Kołakowski nabył od Dominika Midaka większościowy pakiet akcji Arki. Nowy właściciel ma 75 procent udziałów.

 

Raków Częstochowa zapewnił sobie utrzymanie w PKO BP Ekstraklasie. 

 

Pierwsze roszady klub ogłosił niedługo po przejęciu drużyny przez Kołakowskiego. Decyzją nadzwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy Arki podjęto dwie uchwały: o podwyższeniu kapitału zakładowego spółki o milion (z czterech do pięciu milionów złotych), a także o zmianie składu rady nadzorczej. W jej skład zostali włączeni Jarosław Piechotka, reprezentujący miasto Gdynia Tomasz Chamera i Mateusz Więckowski (tym samym odwołani zostali Włodzimierz Midak, Rafał Murawski i Dagmara Sadowska).

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Arka zajmuje obecnie czternaste miejsce.

 

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie