Czy Jakub Błaszczykowski zagra jeszcze w Wiśle Kraków? Jasna deklaracja prezesa

Piłka nożna
Czy Jakub Błaszczykowski zagra jeszcze w Wiśle Kraków? Jasna deklaracja prezesa
Fot. PAP
Jakub Błaszczykowski nie zagra do końca bieżącego sezonu.

Wyjaśniła się przyszłość Jakuba Błaszczykowskiego w Wiśle Kraków. 108-krotny reprezentant Polski w sezonie 2020/2021 nadal będzie występował w drużynie "Białej Gwiazdy". Potwierdził to w rozmowie ze sport.pl Dawid Błaszczykowski - prezes Wisły Kraków.

Skrzydłowy krakowskiej Wisły obecnie leczy kontuzję, przez którą prawdopodobnie nie zagra do końca bieżącego sezonu. Prezes krakowskiej Wisły w rozmowie ze sport.pl potwierdził, że jego brat najpewniej wróci do gry na początku przyszłej kampanii. Zbyt szybki powrót do gry mógłby spowodować pogłębienie urazu. 

 

Dawid Błaszczykowski zaznaczył, że jak dotąd formalnie nie przedłużył umowy ze swoim bratem. Ten zapewnił go, że w przyszłym sezonie nadal będzie występował w Wiśle Kraków. 

 

"Nie jest tak, że ten ostatni uraz zmienił jego sposób myślenia. Kuba lubi sobie stawiać wyzwania. Takie wyzwania postawił sobie na kolejne 12 miesięcy. Co prawda kontraktu jeszcze z nim nie parafowałem, ale po rozmowie, którą przeprowadziłem, wiem, że Kuba będzie na pewno grał w Wiśle przez kolejny rok" - podkreślił prezes Wisły.

 

Zobacz też: Tafara Madembo zagra w ekstraklasie. Niespodziewany transfer

 

W sobotnim spotkaniu z Górnikiem Zabrze Jakub Błaszczykowski zmuszony był opuścić boisko w wyniku kontuzji mięśnia dwugłowego. Badania wykazały, że byłego zawodnika Borussii Dortmund czeka dłuższa przerwa w grze. Po kontuzji pojawiły się spekulacje dotyczące przyszłości 35-latka. Wszystko jednak wskazuje, że w przyszłym sezonie ekstraklasy powinniśmy go ponownie zobaczyć w grze. 

 

Zobacz też: Maciej Bartoszek bliski przedłużenia kontraktu z Koroną Kielce

MTu, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie