Fortuna 1 Liga: Cudowny gol nie wystarczył. Podział punktów w Bełchatowie

Kornel Osyra zapewnił punkt swojej drużynie.

GKS Bełchatów i Podbeskidzie Bielsko-Biała, remisując 1:1, podzieliły się punktami w czwartkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Obie bramki padły w końcówce spotkania. Wynik kapitalnym uderzeniem otworzył Krzysztof Wołkowicz, a wyrównał w jednej z ostatnich akcji Kornel Osyra.

Od początku sporą przewagę mieli goście - zarówno jeśli chodzi o posiadanie piłki, jak i sytuacje podbramkowe. Żaden z napastników Podbeskidzia nie potrafił jednak pokonać Daniela Niżnika i do przerwy było 0:0.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, jeśli chodzi o posiadanie futbolówki. W ofensywie do głosu coraz śmielej dochodzili jednak gospodarze, którzy szukali swoich okazji między innymi po stałych fragmentach gry. Tuż po przerwie na murawie zameldował się Emile Thiakane, który rozruszał nieco grę ekipy z Bełchatowa.

W 76. minucie z dystansu groźnie uderzył Tomasz Nowak. Strzał doświadczonego pomocnika efektownie odbił jednak bramkarz gospodarzy. Chwilę później w poprzeczkę trafił Aleksander Komor. W jednej z kolejnych akcji po kontrze w sytuacji sam na sam z Martinem Polackiem znalazł się Patryk Winsztal, ale górą był były bramkarz Zagłębia Lubin.

Co nie udało się napastnikom Podbeskidzia, wyszło zawodnikowi z Bełchatowa. W 82. minucie kapitalnym uderzeniem popisał się Krzysztof Wołkowicz, który strzałem lewą nogą pokonał Polacka. Goście dążyli do wyrównania i udało im się to w doliczonym czasie gry. Z rzutu wolnego dośrodkował Nowak, w polu karnym było spore zamieszanie i najprzytomniej zachował się Kornel Osyra, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki.

GKS Bełchatów - Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:1 (0:0)
Bramki: Wołkowicz 82 - Osyra 90