Fortuna 1 Liga: Kolejna porażka Wigier. Pewny triumf Radomiaka

Piłkarze Radomiaka Radom wygrali kolejny mecz na zapleczu ekstraklasy.

Radomiak Radom pokonał 3:1 Wigry Suwałki w czwartkowym meczu Fortuna 1 Ligi. Goście są tym samym coraz bliżsi pożegnania się z drugim poziomem rozgrywkowym, a gospodarze - wielkimi krokami zbliżają się do gry w barażach o awans do ekstraklasy.

Wynik spotkania otworzył Patryk Mikita już w 12. minucie. Gospodarze przeważali w pierwszej części gry, stwarzając sobie znacznie więcej sytuacji niż ekipa Wigier. Ofensywni zawodnicy z Radomia nie byli jednak w stanie pokonać Jana Balawejdera po raz drugi i do przerwy prowadzili skromnie - 1:0.

W drugiej części Wigry niespodziewanie doprowadziły do remisu. W 61. minucie golkipera gospodarzy pokonał Denis Gojko. Radość Wigier nie trwała jednak długo. 10 minut później Radomiak ponownie wyszedł na prowadzenie - tym razem za sprawą Damiana Nowaka. Napastnik pojawił się na murawę kilka chwil później, zmieniając Merveille Fundambu.

Wynik w 88. minucie ustalił Rafał Makowski. Ofensywny pomocnik od przyszłego sezonu będzie występował w ekstraklasowym Śląsku Wrocław, do którego trafi na zasadzie wolnego transferu.

Dzięki triumfowi w czwartkowym spotkaniu, Radomiak umocnił się na czwartej pozycji w tabeli Fortuna 1 Ligi. Podopieczni Dariusza Banasika w 29 kolejkach zgromadzili 50 punktów i są na dobrej drodze do tego, żeby jako beniaminek zagrać w barażach o awans do PKO BP Ekstraklasy.

Radomiak Radom - Wigry Suwałki 3:1 (1:0)
Bramki: Mikita 12, Nowak 71, Makowski 88 - Gojko 61