Nawrocki: Dziewczyny wytrzymały mentalnie i technicznie

Siatkówka
Nawrocki: Dziewczyny wytrzymały mentalnie i technicznie
fot. PAP
Polskie siatkarki pokonały Czeszki w dwóch meczach towarzyskich rozgrywanych w Wałbrzychu.

Polskie siatkarki pokonały Czeszki w dwóch meczach towarzyskich rozgrywanych w Wałbrzychu. W pierwszym spotkaniu gra toczyła się gładko, jednak w drugim Polki na wygraną musiały czekać aż do tie-breaka. Trener Jacek Nawrocki ocenił, że "zawodniczki wytrzymały mentalnie i technicznie".

- Szczerze mówiąc, gdybym miał wybrać wynik, to zdecydowanie biorę dzisiejszy [środowy - przyp. red.]. Nie było łatwo, Czeszki grały bardzo twardo w obronie i ataku. Dziewczyny wytrzymały jednak mentalnie i technicznie, bo w końcówkach utrzymaliśmy przyjęcie i niezły blok-obronę. Z dosyć słabego wejścia, później było zdecydowanie lepiej - mówił Nawrocki.


Przyjmująca Zuzanna Górecka stwierdziła, że w meczu było "strasznie dużo nerwowości".


- Grałyśmy bardzo nierówno, były problemy z przyjęciem i zakończeniem ataku, ale myślę że takie mecze tylko budują nas mentalnie. Mam nadzieję, że w kolejnym spotkaniu będzie mniej błędów i pokażemy lepszą grę - dodała.

 

Zobacz też: Grabka: Nie lubię się usprawiedliwiać. Nie mogłyśmy poradzić sobie na siatce


Z nową zawodniczką Grot Budowlanych Łódź zgodziła się Magdalena Stysiak, która oceniła, że pierwsze spotkanie z reprezentacją Czech wyglądało dużo lepiej.


- Bywają i takie dni, trzeba się z tym liczyć. Uważam, że nieważne jest jak kto grał w pojedynkę. Jesteśmy zespołem, wygrałyśmy 3:2 i to jest kluczowe. Mimo to reprezentacja Czech zaprezentowała się bardzo dobrze i czapki z głów za to, bo pokazały kawał dobrej siatkówki - przyznała.


Polskie siatkarki w czerwcu spotkały się na pierwszym w tym roku zgrupowaniu. 12 lipca powrócą do Szczyrku, by dalej trenować.


- Będziemy kontynuować pracę nad elementami, które zaczęliśmy w bloku-obronie, Poza tym czeka nas dużo czytania, jeśli chodzi o samą obronę i ustawienie bloku. Mamy komfort treningu nad rzeczami, na które często znaleźć czas w sezonie ligowym. Niezmiennie będziemy pracować nad techniką indywidualną. Co do składu, chcemy się spotkać ze sztabem i ustalić tę kwestię. Będzie to zależało od tego, czy mamy mecze sparingowe międzynarodowe, czy nie - podsumował Nawrocki.

 

Całość w załączonych materiałach wideo.

 

AgB, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie