Noc w Las Vegas: Mistrzowie świata i igrzysk w światłach reflektorów! Transmisja gali "Top Rank" w Polsacie Sport

Sporty walki
Noc w Las Vegas: Mistrzowie świata i igrzysk w światłach reflektorów! Transmisja gali "Top Rank" w Polsacie Sport
fot. PAP/EPA

Jose Pedraza, dwukrotny mistrz świata zawodowców, który próbuje dołożyć pas w trzeciej kategorii wagowej oraz Kubańczyk Robeisy Ramirez, dwukrotny złoty medalista olimpijski, który chce pomścić szokującą porażkę z profesjonalnego debiutu - emocji w MGM Grand w Las Vegas na pewno nie zabraknie, bo rywale są pewni swoich umiejętności. Transmisja gali "Top Rank" z Las Vegas, gdzie m.in. Pedraza zmierzy się z LesPierre'm w Polsacie Sport.

Jose Pedraza/Portoryko (26-3, 13 KO) - Mikkel LesPierre/Trynidad i Tobago (22-1-1, 10 KO), waga superlekka

 

Tym razem do dwóch razy sztuka - "Snajper" Pedraza, były mistrz świata dwóch kategorii wagowych i Les Pierre, który przegrał tylko z mistrzem globu Maurice Hookerem - mieli już walczyć dwa tygodnie temu w tym samym miejscu, na tej samej gali. Walka opóźniła się, kiedy u Jose Tavaresa, managera LesPierre wykryto COVID-19 i zgodnie z regulaminem "Top Rank" musiano wykluczyć z udziału w gali wszystkich, którzy mieli z nim kontakt - w tym oczywiście Mikkela LesPierre.

 

Pedraza był mistrzem świata wagi junior lekkiej i lekkiej, ale nigdy nie był uważany za kogoś, kto tak naprawdę jest w tych kategoriach wagowych najlepszy. Ma na swoim koncie solidne zwycięstwa, z pięściarzami klasy Stephena Smitha, Ednera Cherry czy Ray’a Beltrana, ale przegrał z tymi z pięściarskiej elity - genialnym Wasylem Łomaczenko i Gervonta Davisem. Pedraza porażkę z Ukraińcem, który zdominował walkę, kończąc pojedynek w 11 rundzie, tłumaczył zbyt dużym zbijaniem wagi, kategoria superlekka miała być okazją do pokazania pełni swoich umiejętności. Takie były plany, a wrześniowa walka z Jose Zapedą, miała być efektywnym i skutecznym wprowadzaniem Pedrazy w drodze po kolejny pas mistrzowski.

 

Zamiast tego "Snajper" wyglądał jak pięściarz, który jednak powinien walczyć kategorię niżej nie dając sobie rady z silnym, leworęcznym rywalem i przegrywając na punkty. LesPierre zapowiada, że tak samo będzie po jego walce w MGM Grand. - Kiedy odwołano pojedynek, wróciłem trenować na Wschodnie Wybrzeże, spodziewając się, że powtórka będzie nie wcześniej niż 14 lipca, ale okazało się, że tak długo nie musiałem czekać - mówi LesPierre.

 

- Szybszy powrót działa na moją korzyść. Początkowo martwiłem się co będzie z moją pracą (LesPierre pracuje na pełen etat w administracji nowojorskiego szpitala), ale mam od nich pełne poparcie, więc mogłem się skoncentrować tylko na treningach. Widocznie tak miało być - mówi pięściarz, który przegrał tylko raz w karierze, ale klasa jego rywali nie może się równać z przeciwnikami, których pokonywał Pedraza. Mój typ: Pedraza na punkty.

 

Adan Gonzalez/USA (5-2, 2 KO) - Robeisy Ramirez/Kuba (3-1, 3 KO), waga piórkowa

 

Kiedy pod koniec maja 2019 roku Adan Gonzalez otrzymał propozycję walki z Robeisy Ramirezem, nie miał pojęcia, kim jest jego rywal. Pierwszy raz poszukał jego nazwiska po sześciu tygodniach treningów. - Patrzę w internecie, a to gość, który zdobył dwa złote medale na igrzyskach! Ale walka to walka, jestem samotnym ojcem, pracuję jako ogrodnik, nie mam sponsora, ojciec pomaga mi w płaceniu rachunków - mówi Gonzalez, przypominając sobie okoliczności swojego sensacyjnego zwycięstwa na będącym "murowanym" faworytem Kubańczykiem. Wtedy miał na przygotowania prawie trzy miesiące, teraz zaproponowano kontrakt z tylko czternastodniowym wyprzedzeniem. - Wiem, że chcą rewanżu na innych zasadach niż pierwsza walka, chcą mnie mniej przygotowanego, żeby tylko ochronić swojego dzieciaka - mówi mieszkający w Denver pięściarz zapowiadając, że zrobi to samo, co w pierwszej walce - pokaże Ramirezowi, że boks zawodowy to nie igrzyska.

 

Od czasu porażki w debiucie, Robeisy Ramirez robi wszystko według nowego planu - zmienił trenera, walczy bardziej agresywnie ale bez szaleństwa i zapisał po swojej stronie trzy kolejne zwycięstwa przez nokaut. - Popełniłem błąd, teraz mam okazję go naprawić - mówi dwukrotny złoty medalista olimpijski, który wygrał na igrzyskach z obecnym mistrzem świata, Shakurem Stevensonem. - Ja niczego nie zmienię, on będzie chciał walczyć inaczej - ripostuje Gonzalez. - Skończy się też tak samo - zapewnia. Mój typ: Ramirez 4 runda przez TKO

 

Transmisja gali "Top Rank" z Las Vegas w nocy z czwartku na piątek w Polsacie Sport. Początek od godziny 2:00.

Przemek Garczarczyk z USA, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze