Serie A: Kapitalny gol weterana! Donnarumma został przelobowany (WIDEO)

W meczu 29. kolejki Serie A - SPAL zremisował u siebie z Milanem 2:2, choć jeszcze do 79. minuty prowadził 2:0. Całą drugą połowę grał jednak w dziesiątkę. Pięknego gola dla gospodarzy strzelił za to Sergio Floccari, który silnym strzałem zza pola karnego przelobował Gianluigiego Donnarummę. Napastnik (w listopadzie skończy 39 lat), kompletnie zaskoczył bramkarza Milanu, który był wysunięty na piąty metr.

SPAL sensacyjnie prowadził po 13. minucie, gdy piłkę do bramki gości skierował Mattia Valoti. Ekipa z Ferrary nie zamierzała na tym poprzestać. Po dwóch kwadransach gry dwubramkowe prowadzenie gospodarzom zapewnił Floccari, który kompletnie zaskoczył Donnarummę. Golkiper zespołu ze stolicy Lombardii nie spodziewał się, że niespełna 39-latek podejmie śmiałą decyzję i zdecyduje się na strzał z około 25 metrów.

Uderzenie byłego napastnika m.in. Lazio było wręcz idealne i po chwili Floccari mógł się cieszyć z pierwszego gola w tym sezonie Serie A. Po przerwie kapitan SPAL nie wyszedł już jednak na murawę. Wiąże się to z tym, że Marco D'Alessandro w końcówce pierwszej odsłony został ukarany czerwoną kartką. Dlatego trener Luigi Di Biagio był zmuszony zmienić taktykę i w miejsce Floccariego wpuścił Mohameda Salima Faresa.

Mama polskiego napastnika miała koronawirusa. "Zakaziła się w szpitalu we Włoszech"

W 79. minucie Rafael Leao zdobył bramkę kontaktową. Z kolei wielkim pechowcem okazał się Francesco Vicari, który w trzeciej minucie doliczonego czasu posłał piłkę do własnej bramki. Środkowy obrońca SPAL w drugiej połowie pełnił rolę kapitana drużyny po zejściu z murawy Floccariego.

W trakcie drugiej połowy w ekipie gospodarzy pojawiło się dwóch polskich piłkarzy. Od 67. minuty grał Bartosz Salamon, a od 83. - Thiago Cionek. Z kolei poza kadrą meczową znalazł się Arkadiusz Reca.

Mecze Serie A można oglądać na antenach Eleven Sports.