Śląsk sprowadzi gwiazdę Rakowa?

Piłka nożna
Śląsk sprowadzi gwiazdę Rakowa?
Fot. PAP

Pomocnikiem Rakowa Częstochowa Petrem Schwarzem interesuje się Śląsk Wrocław. Za jego ewentualny transfer wrocławianie musieliby jednak zapłacić dużo, bo blisko 3 mln zł.

Pomocnik Rakowa Częstochowa Petr Schwarz znalazł się na celowniku Śląska Wrocław – informuje „Przegląd Sportowy”. Zwolennikiem transferu czeskiego piłkarza ma być szkoleniowiec Śląska, także Czech, Vitezslav Lavicka. Zainteresowaniu nie ma się jednak co dziwić, bo Schwarz to lider Rakowa i jeden z najlepszych piłkarzy częstochowskiego klubu. Tylko w tym sezonie PKO BP Ekstraklasy może popisać się świetnymi statystykami: w 31 spotkaniach zdobył siedem bramek i zanotował siedem asyst.

 

Legia i Lech walczą o napastnika? Mikael Ishak na celowniku. 

 

Przeprowadzenie tego transferu nie będzie jednak łatwe. Według „PS” wrocławianie musieliby zapłacić Rakowowi 2,5-3 mln zł, a nie ma pewności, że nawet taka oferta zainteresuje działaczy z Częstochowy. Z drugiej strony kontrakt Czecha wygasa za rok, w czerwcu 2021 roku, i jeżeli Schwarz go nie przedłuży, będzie mógł zmienić pracodawcę za darmo.

 

„Żadnych sygnałów nie miałem. Menedżerowi powiedziałem, że na razie chcę się skoncentrować na tym, żeby dograć obecny sezon. Nad przyszłością będziemy się zastanawiać po jego zakończeniu – powiedział „PS” Schwarz.

 

Tafara Madembo zagra w Ekstraklasie. Niespodziewany transfer. 

 

Gdyby jednak zawodnik dołączył do Śląska, musiałby rywalizować na pozycji środkowego pomocnika m.in. z Krzysztofem Mączyńskim, Michałem Chrapkiem czy młodym Damianem Gąską. Jednocześnie w klubie z Wrocławia miałby szansę zagrać w europejskich pucharach, o które wciąż walczy Śląsk.

 

Serwis Transfermarkt.de wycenia Schwarza na 300 tys. euro.

seb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze