Sparta Praga zdobywcą Pucharu Czech

PAP

Sparta Praga sięgnęła po Puchar Czech. Podopieczni Vaclava Kotala pokonali Slovana Liberec 2:1. Dla Sparty jest to siódmy krajowy puchar w historii klubu. Dzięki tej wygranej drużyna ze stolicy zapewniła sobie prawo startu w eliminacjach Ligi Europy.

Po 45 minutach na tablicy wyników widniał bezbramkowy remis. Po przerwie na prowadzenie wyszedł Slovan. Do siatki trafił Jakub Pesek. Piłkarze z Pragi do wyrównania doprowadzili 16 minut później. Bramkę strzeli Szwed David Moberg Karlsson. W 73. minucie meczu po faulu w polu karnym Milana Knoblocha ze Slovana sędzia Pavel Kralovec wskazał na jedenasty metr. Rzut karny na gola zamienił Guelor Kanga. Drużyna z Liberca kończyła mecz w "10". W 89. minucie spotkania czerwoną kartką ukarany został Imad Rondić. Dla Sparty jest to pierwsze trofeum od 2014 roku. Wówczas drużyna ze stolicy zdobyła mistrzostwo i puchar kraju.

Zwycięstwo w Pucharze Czech zapewniło Sparcie prawo startu w trzeciej rundzie eliminacji Ligi Europejskiej. Piłkarze Sparty będą mieli okazję zmazać plamę sprzed roku, gdy odpali w 2. rundzie eliminacji LE po przegranym dwumeczu z serbskim Spartakiem Subotica.

W obecnym sezonie w ligowej tabeli ekipa z Generali Arena zajmuje 3. miejsce ze stratą 25 punktów do prowadzącej Slavii Praga. Slovan Liberec plasuje się na 4. lokacie. Do końca sezonu zostały jeszcze dwie serie gier.

W najbliższą niedzielę zawodnicy Sparty Praga zmierzą się z FK Jablonec. Transmisja w Polsacie Sport Extra. Początek o 17:00.