Tafara Madembo zagra w Ekstraklasie. Niespodziewany transfer

Piłka nożna
Tafara Madembo zagra w Ekstraklasie. Niespodziewany transfer
Fot. Wisła Kraków

Piłkarz FC Barcelony Escola Varsovia Tafara Alexander Madembo przenosi się pod Wawel. Wisła Kraków podpisała z utalentowanym zawodnikiem trzyletnią umowę.

W czwartek krakowska Wisła poinformowała o zaskakującym transferze. Nowym zawodnikiem „Białej Gwiazdy” został 16-letni pomocnik Tafara Alexander Madembo, który dotychczas występował w juniorach zespołu FC Barcelona Escola Varsovia (m.in. na szczeblu Centralnej Ligi Juniorów w zespole U-18).

 

Urodzony w Warszawie, ale mający swoje korzenie w Zimbabwe zawodnik związał się z ekstraklasowym klubem trzyletnim kontraktem – do 30 czerwca 2023 roku.

 

 

„Madembo spędził u nas dużo czasu, był w zespole z rocznika 2003, tym, który bardzo dobrze radził sobie na przykład z Legią Warszawa. Jak wiadomo, Legia ma w tym roczniku wielu reprezentantów, ale w starciach z nami bilans miała zdecydowanie ujemny. Madembo był jednym z wyróżniających się piłkarzy tej drużyny, między innymi też wicemistrzem Polski do lat 15 w CLJ” – powiedział w rozmowie z „Super Expressem” Wiesław Wilczyński, założyciel szkółki FC Barcelona Escola Varsovia.

 

Iwańczyk: Legia jak Bayern, nie przepuści żadnej okazji.

 

Wcześniej akademię Wilczyńskiego opuścili m.in. Marcin Bułka, który został piłkarzem Chelsea, Francuz Balthazar Pierret, który jest zawodnikiem Nicei czy gracz Wisły Płock, Litwin Titas Milasius.

 

Madembo do Wisły trafił na zasadzie wolnego transferu, bo od 1 lipca był wolnym zawodnikiem.

 

W tabeli PKO BP Ekstraklasy Wisła zajmuje obecnie trzynaste miejsce.  

seb, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie